Gyvenimas ir vaikų darželiai Islandijoje

  • Gyvenimas ir vaikų darželiai Islandijoje

GREEN ROSE merino vilnos produkcija, pagaminta Lietuvoje, tačiau šildo vaikučius ir jų tėvelius po visą pasaulį. Kartais išsiunčiame savo merino vilnos gaminukus į tokias pasaulio vietas, jog atsidarome pasaulio žemėlapį ir pasižiūrime, kur ta vieta yra. O ypač malonu matyti, jog lietuviai gyvenantys užsienyje, nepamiršta Lietuvos ir palaiko tautiečius gamintojus.

Viena iš tokių GREEN ROSE klienčių yra Mantautės šeima, gyvenanti Islandijoje. Mantautė čia gyvena su savo vyru ir dukryte, kuri lanko darželį. Mums labai parūpo paklausinėti, kokie yra darželiai Islandijoje, kuo jie skiriasi nuo lietuviškų, na ir koks tas gyvenimas Islandijoje? Savo pokalbiu taip pat dalinamės ir su GREEN ROSE blog‘o skaitytojais.

Gyvenimas Islandijoje


Kiek laiko gyvenate Islandijoje? Kodėl pasirinkote šią šalį?

Gyvenu Islandijoje keletą metų. Baigusi studijas, atsikrausčiau gyventi čia, nes šioje šalyje jau kelis metus dirbo mano vyras. Likimas susiklostė taip, kad čia ir sulaukėm savo pirmosios dukros. Vis dar gyvename Islandijoje ir mėgaujamės šios šalies privalumais.

Nesirinkome Islandijos mūsų šeimos gyvenimui. Gal greičiau ši šalis pasirinko mus pati. Tačiau kaip bebūtų, dabar džiaugiuosi, kad esu čia. Gimus dukrai, galiu tik džiaugdamasi vardinti šios šalies privalumus: švarus oras ir vanduo, geros gyvenimo sąlygos, aukšta gyvenimo kokybė, man labai patinkanti darželių sistema.

Kokie Islandijoje vyrauja orai?

Vienintelis dalykas, kuris man nepatinka Islandijoje yra oras. Jis yra visada vėjuotas. Islandija yra antroji pasaulyje vieta, kurioje labiausiai vėjuota. Taip pat dažnai lyja. Labai permaininga. Jeigu ryte smarkiai lyja, tai situacija gali kardinaliai pasikeisti jau už 15 minučių.

Žiemos nėra labai šaltos, vasaros nėra karštos.

Vaikų darželiai Islandijoje


Kokie yra vaikų darželiai Islandijoje?

Pirmas dalykas, dėl ko man patinka vaikų darželiai Islandijoje, vaikai į lauką eina bet kokiu oru. Dažniausiai du kartus per dieną. Svarbiausia – tinkama apranga, o grynas oras būtinas kiekvienam vaikui.

Antra, čia vaikams yra pateikiama valgyti gana daug daržovių. Natūralios ar pagardintos, bet svarbiausia vaikai jas ragauja ir daržovių valgymas jiems tampa įpročiu.

Yra labai svarbi komunikacija tarp darželio ir tėvų. Šiuolaikinėmis priemonėmis tėvai yra informuojami apie vaikus, jų dieną darželyje.

Pietų miegelio eina miegoti visi vaikai. Tačiau čia nėra lietuvio akiai įprastų lovų. Vaikučiai miega ant čiužinukų, patiestų ant grindų.

Apranga Islandijoje


Kaip žmonės rengiasi Islandijoje? Kaip vaikai yra rengiami į darželius? Kaip pati rengiate savo dukryte?

Vyraujant tokiems vėjuotiems ir permainingiems orams, tiek suaugusių, tiek vaikų apranga labai specifinė. Svarbiausi drabužiai čia yra viršutiniai, kurie gebėtų apsaugoti nuo vėjuotų ir permainingų orų. Tai neperšlampami ir vėjo neperpūčiami kombinezonai bei batukai.

Dažnai viršutinius drabužius bei avalynę tėvai renkasi skandinavų gamintojų - patikrintus laiko ir patirties. Aš ir pati stengiuosi pasikliauti rekomendacijomis ir rinktis jau patikrintus lauko drabužius ir avalynę. Ypač žiemos sezonui. Jais apsirengus, nebaisūs jokie orai.

Ar populiarūs Islandijoje merino vilnos drabužiai?


Merino vilnos drabužiai Islandijoje yra populiarūs. Taip pat  pat kaip ir megzti vilnoniai megztiniai, kelnės, pirštinės ar kepurės. Tiesiog tėvai renkasi pagal savo norus ir kišenę. Dar priklauso nuo sezoniškumo. Merino vilnos drabužiai  po apačia labiau naudojami žiemos sezonui, sluoksniavimui. Tada palaikoma tinkama kūno temperatūra ir vaikai nėra itin daug prisirengę, gali laisvai judėti.

Šiltesniu sezonu mano dukrytei labai pasiteisino movos, ploni, bet šilti šalmukai. Dėvėjimui darželyje drabužėlius renkuosi įvairius. Ypač mėgstu lietuvių gamintojų prekes. Tuomet esu šimtu procentų tikra, kad kito taip pat aprengto vaiko darželyje nesutiksim.

Na ir pabaigai apie GEEN ROSE merino vilnos drabužėlius. Kokie labiausiai patiko? Kodėl? Ką rekomenduotumėte išbandyti kitiems?

Patį pirmą merino vilnos golfą nupirkau dukrai su ta mintimi, kad vilksiu po kandančiu vilnos megztiniu. Tačiau taip jį pamilom, kad dėvėjom visokiais būdais. Tiek po megztuku, tiek kaip viršutinį vienintelį drabužėlį.

Ypač patiko mova. Ją galima panaudoti keletą būdų. Tiek kaip kaklo movą, tiek kaip galvajuostę. Naudojant kaip galvajuostę, vaiko ausytės būna apsaugotos nuo vėjų, o ir šiaip labai stilingai atrodo.

Darželyje stengiuosi rinktis šalmuką, Tada esu tikra, kad vaikas nebus nuogomis ausimis, nes vaikai mėgsta nusiimti kepures.


Esu patenkinta GREEN ROSE merino drabužėlių kokybe. Tarp golfo, kuris buvo jau gana daug dėvėtas bei skalbtas  ir naujai įsigytų drabužėlių, praktiškai nebuvo skirtumo, apart natūralaus merino vilnai būdingo vėlimosi.  Spalvos gražios ir nerėžiančios akies. Tokiomis spalvomis ir stengiuosi rengti dukrą - jog būtų lengvai suderinamos su kitais drabužėliais. 

Dabar jau nebeįsivaizduoju savo dukros miegančios su kita berankove palaidinuke, kaip merino vilnos. Minkšta ir švelni, nevaržanti judesių, leidžianti odai kvėpuoti.


Kiti drabužėliai tobuli tiek namams, tiek išeigai, negalėčiau išskirti kažko, kas labiausiai patiko.

Pabaigai noriu pagirti. Buvau sužavėta, kad prekes gavau be plastikinių pakuočių. Etiketės popierinės, pririštos siūlu, tas mane labai sužavėjo.


Ačiū mamai Mantautei už skirtą laiką ir pasidalintas dukrytės nuotraukas!

Jeigu turite klausimų apie Islandiją, apie gyvenimą Islandijoje, apie vaikų darželius šioje vėjuotoje saloje, rašykite po straipsniu komentaruose. Mantautė bandys atsakyti. Jeigu jau lankėtės Islandijoje arba teko joje gyventi ir turite kuo įdomaus pasidalinti, visada laukiame komentaruose po straipsniu.


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susiję įrašai


Ar veliasi merino vilnos drabužiai
3880

Ar veliasi merino vilnos drabužiai

GREEN ROSE termo drabužiai yra gaminami iš 100% merino vilnos audinio. Audinys yra švelnus, minkštas, nekanda kaip įprasta vilna. Tačiau natūraliai kyla klausimas, ar merino vilnos drabužiai veliasi? Detaliau...

  • 0 Komentarai
Merino vilnos mova ir jos panaudojimo būdai
3977

Merino vilnos mova ir jos panaudojimo būdai

Merino vilnos mova ir jos keletas panaudojimo būdų! Išbandykite visus ir JŪS atrasite labiausiai patikusį! Detaliau...

  • 1 Komentarai
Gyvenimas ir vaikų darželiai Ispanijoje
3343

Gyvenimas ir vaikų darželiai Ispanijoje

Kalbiname GREEN ROSE klientę, dviejų vaikučių mamą Jūratę, kuri su šeima jau aštuomerius metus gyvena Ispanijoje. Klausiame, koks gyvenimas, kokie orai bei kokie vaikų darželiai Ispanijoje? Ar ispanai irgi dėvi merino vilnos drabužius? Detaliau...

  • 0 Komentarai

Susijusios prekės


Susijusios kategorijos


Kepurės ir šalikai

Kepurės ir šalikai

Merino vilnos drabužėlių skyrelis, kur rasite šiltų drabužėlių vaikams, kurie neleis sušalti šaltuoju metų laiku. Kepurės, šalmukai, šalikai bei pirštinės. Žieminės kepurės vaikamsMerino vilnos kepurės bei kepurės - šalmukai vaikams - tai ne tik

Merinosų vilnos drabužiai

Merinosų vilnos drabužiai

Merino vilnos audinio drabužiai palaiko tinkamiausią kūno temperatūrą, yra purūs, pralaidūs orui, leidžia suprakaitavusiam kūnui vėsti pamažėle ir taip apsaugo nuo perkaitimo ir peršalimo. Merinosų vilnos drabužių audinys sugeria bei išgarina drėgmę,