Kaip skalbti merino vilną

  • Kaip skalbti merino vilną

GREEN ROSE merino vilnos gaminiai yra iš sertifikuoto, ekologiško 100 % merino vilnos natūralaus audinio. Tai aukščiausios kokybės merinosų avių vilna su švelniais, minkštais plaukeliais ir tvirta struktūra. Merino vilna elastinga, net išsitempusi iki beveik 30 procentų, atgauna savo pradinę formą. Dėl šios ypatingos savybės ji yra ilgaamžė. Žmonių ji labiausiai vertinama, nes audinio verpalai (siūliukai) yra vienodo storio, ploni ir malonių spalvų. 

Iš principo prižiūrėti GREEN ROSE merino vilnos drabužius nėra labai sudėtinga, tačiau norint, jog jie būtų kaip nauji, nesuplyštų, neišsitampytų, reikia žinoti tam tikrus niuansus apie jų priežiūrą. Keletas patarimų, kaip prižiūrėti ir dėvėti merino vilnos gaminius, jog jie jus džiugintų kuo ilgiau.

Kaip tinkamai dėvėti merino vilnos rūbus
Merino vilnos audinys yra pakankamai minkštas, gležnas, todėl merino vilnos drabužius reikia dėvėti švelniai, saugoti ir prižiūrėti, jog drabužio audinys neužsikabintų už ko nors, neištemptų ir/ar nenuplyštų siūlas. 

Užkabinus, ištempus siūlą, reiktų jį pabandyti įtempti atgal į audinį. Tai geriausia padaryti švelniai patempiant šalia esantį audinį į įvairias puses. Ištemptas siūlas tūrėtų sugrįžti į „savo vietą“. Jeigu vis tik dar lieka siūlo galiukas, jį įtraukite į drabužio blogąją pusę.

Nuplyšus drabužio audinio siūlui, būtinai reikia susidariusią skylutę užsiūti kuo panašeniais siūlais. Jeigu nuplyšusį siūlą paliksime ir toliau dėvėsime drabužį, skylė didės, audinys irs. 


Merino vilnos drabužiai dažniausiai dėvimi kaip apatiniai drabužiai, todėl jiems tokios situacijos iš principo nepasitaiko. Tačiau merino vilnos drabužius dėvint kaip viršutinius, ypač leginsus, reiktų juos saugoti.

Įsidėmėkite, jog rengiantis merino vilnos drabužius, negalima jėga juos smarkiai tempti ir bandyti įsisprausti į netinkamą, mažesnį dydį. Pavyzdžiui, jeigu merino vilnos leginsus maunatės gana sunkiai, panašiai kaip gerai aptemptas pėdkelnės, dydis yra per mažas. 

Po kelių kartų per smarkiai tempiamas rūbo audinys neatlaikys ir pasidarys skylės tose drabužio vietose, kur buvo tempiama.

Kaip skalbti merino vilną


Merino vilnos drabužiai turi savyje lanolono – kuris neleidžia purvui bei kvapams į drabužius greitai įsigerti. Todėl jų nereikia labai dažnai skalbti. Kartais užtenka tik gerai pravėdinti – ir visokie nepageidaujami kvapai iš drabužių išnyksta. 

Merino vilnos rūbus galima skalbti skalbimo mašina, vilnai skirtu rėžimu. Atidžiai pasižiūrėkite, ar kartu su merino vilnos drabužiais nėra kitų drabužių, kurie turi kietas detales – užtrauktukus, sagas, kitas dalis, kurios užkabintų ir įplėštų audinį. 


Skalbiant nenaudokite rūbų baliklio, kadangi jo sudėtyje yra chloro, kuris naikina merinos vilnos skaidulas, taip pakenkdamas audiniui.

Tų pačių atspalvių merino vilnos drabužius galima skalbti kartu, jie nenusidažo. Patariame šviesios spalvos (baltos, rožinės, geltonos spalvos) gaminius skalbti atskirai nuo kitų spalvų drabužių. Taip merino vilnos drabužių spalvas išlaikysite ilgiau „švaresnėmis“.

Taip pat skalbiant geriausia būtų naudoti skystas, kuo natūralesnes skalbimo priemones, tas, kurios skirtos vilnai. Tokiose priemonėse yra lanolino, kuris atstato vilnos audinį.

Džiovinimas ir lyginimas


Jeigu merino vilnos rūbus skalbiate rankomis, smarkiai negręžkite, jog neištampytumėte arba nesuplėšytumėte audinio. Rekomenduojame išskalbus rankomis drabužius nugręžti storame rankšluostyje arba nestipriai suėmus nusunktį vandenį delnais. 

Merino vilnos drabužius rekomenduojama džiovinti ant minkšto pagrindo. Galite pasitiesti paklodę ar storą audinio sluoksnį ir tuomet ant jo dėti drabužius. Taip džiovinant drabužiai nepakeis savo formos, neišsitampys. 

Nedžiovinkite merino vilnos gaminių džiovyklėje, nes džiovinimo mašina gali suglamžyti jūsų merino vilnos drabužius ir jie praras savo pradinę formą. Taip pat nedžiovinkite arti radiatoriaus ar kito šilumos šaltinio ar tiesioginių saulės spindulių. Ši šiluma verčia audinį trauktis.

Lyginti merino vilnos audinio drabužius nebūtina, tačiau jeigu yra poreikis – galima. Būtina nustatyti rėžimą skirtą lyginti vilnai. Rekomenduojama ant drabužio uždėti ploną, drėgną medžiagą ir tik tada lyginti. Tuomet tiesiogiai einantis karštis iš lygintuvo nepakenks audiniui.


Išdžiovinus ir išlyginus drabužius lankstykite horizontaliai, nekabinkite ant pakabų ar kitose vietose, nes jie gali išsitempti, šiek tiek pakeisti savo ilgį, formą.

Niekada nelaikykite merino vilnos gaminių labai ilgą laiką be skalbimo ar valymo. Nešvariuose rūbuose mėgsta apsigyventi kandys. Jie renkasi audinius, kurie turi specifinį kvapą. Įsiveisę kandys taip lengvai nepaliks jūsų drabužio, tuomet reikės sukti galvą, kaip juos iš ten pašalinti.

Papasakojome jums apie pagrindinius dalykus, kaip geriausiai prižiūrėti GREEN ROSE merino vilnos drabužius. Tikimės, kad šie patarimai palengvins jums rūbų priežiūrą ir juos išlaikysite kuo ilgiau.


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti