Šalmukai vaikams – kaip išsirinkti tinkamą

  • Šalmukai vaikams – kaip išsirinkti tinkamą

Šiuo metu yra didžiulė pasiūla kepurių – šalmukų vaikams. Vienos storos, kitos – iš vilnos plonesnės. Vienos paprastos, kitos – labai gražios. Kokius šalmukus vaikams rinktis, į ką atkreipti dėmesį ir kodėl juos iš viso verta pasirinkti vietoj įprastos kepurės?


Šalmukai vaikams – kuo geriau, nei kepurė

Šalmukai vaikams yra patogūs tuo, jog vienas drabužis atitinka du – įprastą kepurę ir šaliką. Vienu rūbelio užsidėjimu, yra apsaugota ne tik vaiko galvytė, bet ir kaklas bei krūtinė. Taip patogu ir vaikučiui, ir mamytei, ir auklėtojai darželyje. 

Įprastos kepurės dažniausiai būna su raištukais. Ne kiekvienas vaikas moka rištis raištukus. O užmaunamos kepurės be raištukų, aktyviam vaikui dažnai nuslysta į galvytės viršų ir būna nuogos ausytės.

Su šalmuku vaikui nereikia rištis raištukų, kepurė tikrai nepakyla aukštyn, o šalmuko prailginimai atlieka ne tik šaliko funkciją, bet ir nepalieka jokių tarpų įsiskverbti šalčiui ar vėjui.

Vaikai dėvėdami kepurę – šalmą, gali jaustis savarankiškesni. Nereikia suaugusiojo pagalbos jį užsidėti. Nereikia rišti kepurės raištukų bei šaliko.


Šalmukų vaikams įvairovė

Pagrindinis patarimas, jeigu norite šilto, patogaus šalmuko savo vaikui, nesirinkite tik pagal grožį. Kiek teko matyti vaikučių su šalmukais, kurių dekoracijos (didžiuliai bumbulai, kiškio ausytės bei kiti panašūs atributai) šalmuką sveria žemyn arba priešingai – krenta pasilenkusiam smėlio dėžėje žaidžiančiam vaikui. Jeigu jau renkatės šalmuką pagal grožį, atkreipkite į šiuos niuansus.



Megzti ar iš audinio pasiūti šalmukai - kepurės vaikams? Iš audinio pasiūtas šalmukas bus tankesnis, šiltesnis, neprapūs vėjas. Jeigu renkatės megztą šalmuką, yra didelė tikimybė, jog papūtus vėjeliui, galvytei bus šalta. Atkreipkite dėmesį, ar tikrai tankus mezgimas, ar tai dviejų sluoksnių mezgimo šalmukas. Du sluoksniai daug geriau sulaikys šilumą ir nepraleis vėjo.


Merino vilnos šalmukai vaikams iš merino vilnos

Kadangi GREEN ROSE tiesiog esame įsimylėję merino vilną, todėl vienareikšmiškai rekomenduojame merino vilnos šalmukus vaikams. Kodėl? 

  • ✔ Merino vilna puikiai palaiko tinkamą galvytės temperatūrą;
  • ✔ Net ir labai aktyviam vaikučiui dūkstant ir suprakaitavus, merino vilna sugeria drėgmę, o pati kepurė jaučiasi posausė ir toliau paliko galvytės reikiamą temperatūrą;
  • ✔ Natūraliai kvėpuoja, todėl greitai išgarina drėgmę;
  • ✔ Merino vilna neutralizuoja prakaito bei kitokius kvapus;
  • Vaikui šilta, malonu ir jauku.

Visos šios šalmukų iš merino vilnos savybės atsiskleidžia, jeigu merino vilna yra prie pat kūno. Šiuo atveju, kadangi kalbame apie šalmukus – tai prie galvytės. Taigi, jeigu renkatės merino vilnos šalmukus, rinkitės tuos, kurių vidinis sluoksnis yra iš merino vilnos, o ne atvirkščiai. Nors tokius šalmukus pardavėjai vadina merino vilnos šalmukais, tačiau kai kepurės merino vilnos sluoksnis yra išorėje, jis neatlieka aukščiau išvardintų vilnos savybių.

Merino vilna arba tiksliau nemegzta merino vilna, kokia yra šiomis dienomis naudojama termo drabužiams, visada yra rekomenduojama dėvėti prie pat kūno. Tokiu būdu atsiskleidžia tikrosios drabužio savybės ir yra pajuntama merino vilnos nauda. O šalmukai, kurių vidaus sluoksnis yra medvilnės ar kitas – galima labiau vadinti medvilniniu šalmuku, nei merino vilnos.

GREEN ROSE 100% merino vilnos dviejų sluoksnių šalmukai vaikams



Taip pat norėtume atkreipti dėmesį, jog ne visi vadinami merino vilnos gaminiai yra 100% merino vilns audinio sudėties. Taigi, jeigu norite, jog šalmukas tikrai būtų merino vilnos be jokių sintetinių priedų, pasidomėkite viso gaminio audinio sudėtimi. 


Šalmukų dydžiai

Kaip išsirinkti tinkamą šalmuko dydį? Pagrindinis kriterijus, ar yra tinkamas šalmukas vaikui – tai ne per daug suveržtas, bet ir ne per daug laisvas šalmuko kraštelis prie veiduko. Kaip tą patikrinti?

Uždėjus vaikučiui šalmuką, šalmuko kraštai turi priglusti prie veiduko, bet taip pat jūs turėtumėte galėti gana laisvai įkišti dar savo 1-2 pirštus bet kurioje šalmuko prie veiduko vietoje: ties kakta, žandukais, po smakriuku. Jeigu sunku įkišti pirštą – šalmukas per mažas. Vaikučiui toks šalmukas trins veiduką.

Rinkdamiesi dydį, vadovaukitės pardavėjo nurodymais dėl galvytės apimties. Vaikučio galvytės gali skirtis, nors vaikučiams identiškas amžius. Todėl amžiaus rekomendacijos prie dydžio yra rekomendacinės. 



Netikus Green Rose šalmuko dydžiui, perkant internetu, pakeičiame į kitą dydį. 


Green Rose merino vilnos šalmukai

Green Rose asortimente yra dveijų rūšių šalmukai vaikams. 

75% merino vilna 25% šilkas. Šis šalmukas yra plonesnis, šiek tiek vėsesnis. Jis labiau tinka pavasariui, vėsesnėms vasaros dienom, jeigu yra reikalinga kepurytė vaikui, bei ankstyvam rudeniui. Rekomendacinė temperatūra nuo +8 iki +15.

100% merino vilnos dviejų sluoksnių šalmukai. Jie yra storesni ir šiltesni. Puikiai tinka vėlesniam rudeniui, žiemai, ankstyvam pavasariui. Rekomendacinė temperatūra nuo +8 iki -15.

Tačiau visada rekomenduojame stebėti oro sąlygas bei pačio vaiko šilumos poreikį. 

Jeigu pučia stiprus ir šaltas vėjas rekomenduojame ant viršaus užsidėti striukės ar kombinezono kapišoną. Jis reikalingas ne dėl šilumos suteikimo, o dėl to, jog geriau sulaikytų vėją.

100% merino vilnos šalmukai yra išbandyti ir prie -25 laipsnių šalčio Suomijoje. Tačiau tuo metu nebuvo vėjo ir švietė saulutė. Tačiau jeigu yra drėgna ir pučia stiprus vėjas, tai ir prie -10 gali būti vėsu.

Kitaip tariant, žiūrėkite ne tik į faktinę oro temperatūrą, bet ir jutiminę lauko temperatūrą. 



Šiame straipsnyje bandėme atsakyti į dažniausiai pasikartojančius klientų klausimus mums, renkantis šalmuką. Tikimės, jog straipsnyje aprašyti kriterijai jums padės išsirinkti tinkamiausią šalmuką savo vaikui. 

Taip pat būsime dėkingi, jeigu komentaruose pasidalinsite savo patirtimi apie Green Rose merino vilnos šalmukus arba į ką jūs atkreipiate dėmesį, rinkdamiesi šalmukus vaikams.



Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susijusios prekės