Kiekviena mama, prieš vesdama vaiką į darželį, ieško patarimų, kaip reikėtų jį rengti, kad būtų šilta, bet vaikas nesukaistų, nesuprakaituotų ir neperšaltų, jog būtų patogu ir praktiška. Kalbiname mamą Kristiną – dviejų berniukų mamą, kuri į darželį savo vaikus ruošia jau antrą kartą.
Mama Kristina
Esu Kristina, trimečio Luko ir dvimečio Tado mama taip pat ir tinklaraščio „Auginu pametinukus“ autorė. Mūsų šeimoje tai jau antras rugsėjis, kai žygiuosime į darželį. Pernai jį lankė vyresnėlis, šiemet darželiui ruošiasi jau abu vyrukai. Tiesą pasakius, pirmą kartą ruošiant vaiką į darželį buvo gan sunku įsivaizduoti kiek ir kokių rūbų prireiks vaikui, kaip aprengti vaiką, kad jam būtų patogu visą dieną. Juolab sudėtinga, kai oro temperatūros permainos dienos metu gan didelės. Ryte, vedant vaiką į darželį, dar labai vėsu, o įdienojus viskas pasikeičia kardinaliai. Mums juk nesinori, kad vaikai šaltų arba sukaitę peršaltų. Tad apie viską tenka pagalvoti iš anksto. Šiais metais jau tiksliai žinau kokius rūbus ruošiu vaikams ir nusprendžiau savo patirtimi pasidalinti su kitomis mamomis, kurioms, tikiu, kyla tie patys klausimai:
✔ Kaip rengti vaiką į darželį?
✔ Kokio audinio drabužėlius reiktų rinktis?
✔ Kokie rūbai jiems bus reikalingi ir kaip neprisipirkti nereikalingų daiktų?
Tiesą pasakius viskas daug paprasčiau nei atrodo, tik reikia žinoti keletą taisyklių, kuriomis norėčiau pasidalinti.
Patogumas – pagrindinis rūbų pasirinkimo kriterijus
Pagrindinis kriterijus, renkant rūbus vaikui į darželį, turėtų būti patogumas. Drabužėliai turi nevaržyti judesių, leisti vaikui patogiai jaustis judant ir žaidžiant visą dieną.
Kalbant apie aprangą grupėje, vienas patogesnių pasirinkimų paprastos kelnytės ir ilgarankoviai marškinėliai. Nors su džinsais ir marškiniais vaikas atrodo tvarkingai bei stilingai, tačiau šie rūbai nėra tinkamiausias pasirinkimas. Jie varžys judesius, vaikui nebus patogu nei juos dėvėti, nei pačiam apsivilkti.
Taip pat, nereikėtų pamiršti, kad darželyje vaikai mokysis daugelį darbų atlikti patys. Net jei namuose dažnai padedate savo mažyliams apsirengti, darželyje jie bus skatinami kuo daugiau veiksmų atlikti savarankiškai. Taigi to nepamirškite, renkant rūbus. Jie neturi būti sudėtingai užsegami. Čia netiks eilės sagučių, spaudžių. Patogiausi bus rūbai velkami per galvą arba priekyje užsegami užtrauktuku, tokie, kuriuos vaikai nesunkiai galėtų apsivilkti patys.
Tikslingai išnaudokite natūralaus pluošto rūbų savybes
Perkant vaikų rūbus prioritetą visuomet reikėtų teikti natūralaus pluošto audiniams. Pavyzdžiui, ekologiškos medvilnės, bambuko pluošto ar merino vilnos rūbai, leidžia kūnui kvėpuoti. Vaikas su jais nekaista. Paprastai jie būna patogūs ir nereikalauja sudėtingos priežiūros.
Permainingu oru išleidžiant vaiką į darželį, puikus pasirinkimas merino vilnos rūbai. Šie rūbai praktiški dėl savo termoreguliacinių savybių. Vėsiu oru vaikas nesušąla, o intensyviai judėdamas, sušilus orui ar grįžus į grupę jis neperkaista. Merino vilnos pluoštas greičiau išgarina prakaitą ir rūbas nelieka šlapias, taip sumažėja tikimybė peršalti.
Sluoksniavimas praktiškas ir ekonomiškas sprendimas
Sluoksniuojant drabužėlius mažyliui, reikėtų vilkti rūbus atsižvelgiant į aplinkos temperatūrą. Pavyzdžiui, jei vaikas darželio grupėje vilki merino vilnos apatinius marškinėlius ir medvilninę palaidinę, einant į lauką gan vėsų rudenį, pakanka rūbų ansamblį papildyti flisiniu džemperiuku ir plonyte striukyte.
Jeigu oro temperatūra lauke jau pakankamai šalta, tuomet puikus sprendimas – merino vilnos apatiniai marškinėliai, merino vilnos golfiukas, džemperiukas ir striukytė. Reikia nepamiršti, jog vienas merino vilnos audinio drabužio sluoksnis atitinka pusstorio megztuko šilumą. Taigi, jeigu aprengsite vaiką, pavyzdžiui, merino vilnos apatiniais marškinėliais bei merino vilnos golfiuku, jau turėsite praktiškai vieno vidutinio storio megztuko šilumą, tačiau vaikas nebus per daug prirengtas. Jis jausis laisvai ir patogiai.
Taigi, sluoksniuojant vaikui nereikės dėvėti storų nepatogių džemperių ar megztinių, kurie neleidžia laisvai judėti, o ir komforto negarantuoja. Vilkint keletą rūbelių, juos galima nuimti ar užvilkti atsižvelgiant į oro temperatūros pokyčius. Spintelėje esant keletui rūbelių, kurie vienas kitą papildo, auklėtojoms bus paprasčiau parinkti reikiamą kiekį sluoksnių.
Darželinuko rūbų sąrašas nėra nei ilgas, nei įmantrus
Kaip ir buvo minėta anksčiau, pagrindinis kriterijus renkant vaikui aprangą, patogumas. Taigi nei kaina, nei prekinis ženklas tikrai nėra svarbūs, rūbus vertėtų rinktis pakankamai paprastus.
Tikriausiai, visą reikiamą kraitelį surinksite tiesiog pravėrę vaiko spintos duris. Dalinuosi savo drabužėlių, kurių paprastai prireikia darželyje sąrašu. Žinoma, jis gali nežymiai kisti pagal individualius poreikius. Būtų malonu, jeigu straipsnio apačioje, komentaruose pasidalintumėte savuoju sąrašu.
Rūbai, kurių prireiks vaikui keliaujant į darželį
GRUPĖJE:
✔
Golfas (medvilninis ir merino vilnos);
✔ Keletas medvilninių sportinių kelnių;
✔ Pižama;
✔ Atsarginių rūbų komplektas, kurį reikės palikti darželio spintelėje.
KELIAUJANT Į LAUKĄ
✔ Neperšlampanti striukytė rudeniui/pavasariui ir lietaus kelnės;
✔ Kombinezonas žiemai;
✔ Neperšlampantys batai;
✔ Pirštinės (jei jos peršlampančios reikėtų atsarginių);
✔ Šalmukas, jis pranašesnis už kepures ir šalikus, movas ar kaklaskares, nes vaikui patogu užsidėti, o judant nesmunka ir neslysta nuo ausyčių;
✔ Šiltų, tačiau nestorų kojinių (mažiausiai 3 poros).
Viskas, šie rūbeliai yra pagrindiniai, kurių prireiks jūsų vaikui. Taigi, suruošti kraitelį darželinukui nėra sudėtinga, daug svarbiau nei rūbai yra geras jūsų bei vaiko nusiteikimas. Tad linkiu pozityviai nusiteikti ir sėkmingai žengti į naujus mokslo metus darželyje ar mokykloje.