Kaip sutaupyti šildymo sezono metu

  • Kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Artėjant rudeniniams orams ir žiemai, per radijo ir televiziją vis dažniau išgirstame tokias žinutes:

“Auganti energijos išteklių paklausa nepakankamo tiekimo sąlygomis kainas kelia į naujas aukštumas”
“Kadangi Rusija visiškai ar iš dalies nutraukė dujų tiekimą jau 12 Europos Sąjungos (ES) šalių narių, turime ruoštis blogiausiam”
“Dėl Europą ištikusios energetikos krizės Vengrijos vyriausybė uždraudė eksportuoti malkas”
“Sudie karštam dušui ir gatvių žibintams”


Taupyti šildymo sezono metu teks visiems

Lietuvos ir Europos ekonomistai vis garsiau kalba apie artėjantį šaltąjį sezoną, kuris bus neeilinis ir Europai, ir Lietuvai dėl karo Ukrainoje. Pasibaigus karštai vasarai, turime ruoštis vėsiems orams bei šildymo sezonui.


„Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas teigia, kad "šią žiemą Europos laukia didžiulis išbandymas, jeigu žiema bus šalta, kai kuriose šalyse tikrai pasijus didžiulis dujų trūkumas, galbūt bus ribojamas vartojimas, kainos bus milžiniškos ir reikės šiek tiek pakentėti ar mokant daugiau, ar šildantis mažiau “, – laidoje „Iš esmės“ kalbėjo ekonomistas.

“Jeigu mes išlaikysime išbandymą žiemą, tai pavasarį judėsime į šviesesnį rytojų. Kuo daugiau laiko praeis, tuo mažesnė bus priklausomybė nuo rusiškos naftos ir dujų, tuo Rusija taps mažiau aktuali Europai, tapsime mažiau nuo jos priklausomi”.


Vienas iš būdų sutaupyti šildymo sezono metu

Green Rose nori priminti, kad sumažėjus temperatūroms patalpose - darželiuose, mokyklose, biuruose, namuose, nebūtina naudoti brangias šildymo priemones arba kentėti šaltį, pulti rengtis paltus ir megztukus. 


Apsirengus nestorais, bet šiltais 100% merino vilnos drabužiais, jūs ir namie, ir darbe, ir lauke jausitės šiltai. Tokiu būdu nereikės itin aukštos temperatūros patalpoje, jog jaustumėtės komfortabiliai. 


Termo merino vilnos drabužius rekomenduojama dėvėti prie pat kūno – taip geriausiai atsiskleidžia merino vilnos termoreguliacinės savybės. Kūną šildo arba neleidžia perkaisti, priklausomai nuo aplinkos temperatūros. 


Kokie merino vilnos drabužiai rekomenduojami dėvėti patalpose


Vyrams ir moterims (ypač vyresnio amžiaus) rekomenduojami merino villnos marškinėliai bei apatinės kelnės

Senjorams ne tik šildys kūną, bet sušildys sąnarius ir sumažins skausmą (jeigu toks yra).

Vyrams ir moterims, kurie dirba sėdimą darbą, merino vilnos apatiniai drabužiai suteiks papildomos šilumos. Merinosų termo drabužiai yra gana ploni, todėl nevaržys judesių, o ir nesimatys po darbo kostiumėliais.
Vaikams į mokyklą bei darželį taip pat yra rekomeduojami merino vilnos marškinėliai, apatinės kelnytės bei golfiukai.

Merino vilna sušildo kūną, bet ir neleidžia perkaisti bei sugeria prakaitą ir toliau šildo, jeigu vaikai pradeda dūkti, lakstyti, sportuoti. 
Kūdikiams rekomenduojami bodžiukai, kuriuos naujagimiui galite rengti tiesiai ant gryno kūno. Miegeliui rinkitės miegmaišiukus, šliaužtinukus bei apklotėlius.
Miegui tiek suaugusiems, tiek vaikams rekomenduojame merino pižamas. Su jomis miegosite šilčiau, jaukiau, maloniau, giliau. Galėsite net praverti langą ir miegant kvėpuoti grynu oru, o kūnas bus šiltas ir nejausite vėsios patalpos temperatūros.
Rinkitės kiekvieną dieną dėvėti merino vilnos drabužius, tiek dirbant patalpoje, tiek lauke, tiek būnant namie, tiek einant miegoti ir nejausite, jog patalpoje temperatūra yra žemesnė 2-5 laipsniais, nei įprastai.


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti