Kas yra termo apranga?

  • Kas yra termo apranga?

Per pastaruosius kelerius metus terminas termo apranga tapo itin populiari. Jį itin ypač dažnai girdime ir savo GREEN ROSE parduotuvėje – atėję klientai prašo termo aprangos. Tuomet jiems iš karto siūlome rinktis 100% natūralią merino vilną. Neretai gauname atsakymą, jog jiems reikia būtent termo aprangos, o ne merino vilnos rūbų. Ne visi tiksliai žino, kas iš tiesų yra termo apranga ir kokie rūbai yra vadinami termo rūbais. Straipsnyje paaiškinsime, kas yra termo apranga, kuo ji pasižymi ir kada ją rekomenduojama dėvėti?


Kas yra termo apranga?

Pirmasis dalykas, ką reikėtų išsiaiškinti, tai sąvoką – ką reiškia termo apranga? Trumpinys termo rodo sąsają su žodžiais temperatūra ir šiluma. Trumpai tariant, termo apranga yra specialūs rūbai, kurie šildo, dėvint šaltoje ir vėsioje aplinkoje ir atvirkščiai - vėsina, nešiojant šiltoje aplinkoje.

Termo drabužiai pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis, t.y. prisitaiko prie aplinkos ir taip padeda reguliuoti žmogaus kūno temperatūrą. Esant šalčiui, šildo kūną, esant šilumai – palaiko tinkamą kūno temperatūrą ir neleidžia perkaisti. 

Merino vilnos drabužiai kaip tik ir pasižymi savybe – prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos temperatūros ir palaikyti kūną pačios optimaliausios temperatūros. Todėl tarp termo aprangos ir merino vilnos galime drąsiai dėti lygybės ženklą. Merino vilna pasižymi kūno temperatūros reguliavimo savybėmis ir kūnas jaučiasi jaukiai bei maloniai. Merino vilnos termo aprangos savybės geriausiai atsiskleidžia, jeigu drabužiai yra dėvimi arčiausiai kūno, kaip pirmo sluoksnio rūbai.



Merino kaip termo apranga

Dar vienas išskirtinis merino bruožas, jog ji šildo, bet neleidžia perkaisti. Reiškia, kad ji sugeba sugerti prakaito ir drėgmės perteklių ir išgarinti jį lauk. Taip žmogus lieka visiškai sausas ir toliau maloniai šildomas. Merino vilna puikiai tinka termo aprangai, o be to tai yra 100% natūralus audinys, kuris nedirgina odos, ją puoselėja, žmonės jaučiasi labai jaukiai ir patogiai. Todėl visai nekeista, kodėl merino vilnos apranga tapo ypač pamėgtama tarp sportininkų, ištisus metus dirbančių lauke darbininkų, net ofise dirbančių darbuotojų bei kitų profesijų atstovų.


Sportininkams ir ne tik

Jau išsiaiškinome, kodėl merino vilna yra puikus pasirinkimas kaip pagrindinio sluoksnio drabužis. Dėl to ji itin tinka mėgstantiems užsiimti žiemos sportais – slidinėjimu, čiuožinėjimu, bėgiojimu, žiemos poledine žūkle. Juk nieko nėra blogiau, kai negali mėgautis žiemos malonumais, kai jautiesi suprakaitavęs ir šlapias. O tokios sąlygos kaip tik puikios peršalti ir susirgti. Norint viso to išvengti, merino vilna yra idealus tam sprendimas.


Taip pat pastebėjome, kad merino vilną, kaip bazinį drabužį, ypač noriai renkasi vyrai, dirbantys ar atliekantys pareigą kariuomenėje. Ir visai nekeista, kodėl – karininkams dažnai tenka veikti ekstremalios temperatūros situacijoje. Tad termo apranga, palaikanti optimalią kūno temperatūrą, jiems tampa ypač svarbi. O merino vilna puikiai atlaiko šiuos iššūkius, prisitaikydama prie aplinkos. Dėl to merino idealiai tinka ir panašių profesijų atstovams, kuriems dažnai tenka būti lauke ir šaltyje – policininkams, gaisrininkams, jūreiviams, žvejams, miškininkams ir pan.


Todėl mes - GREEN ROSE be galo džiaugiamės, jog mūsų 100% merino vilnos termo drabužius ypač pamėgo vyriškoji auditorija. Jau kelerius metus iš eilės pati populiariausia prekė jiems tapo vyriškas termo komplektas, susidedantis iš marškinėlių ilgomis rankovėmis ir apatinių kelnių. GREEN ROSE merino vilna yra ganėtinai plona ir lengva. Ji priglunda lyg antra oda ir netrukdo judesių. Tačiau yra pakankamai šilta, kad šildytų ir atsiskleistų visos nuostabios merino vilnos savybės. Džiaugiamės, gaunantys atsiliepimus, kad merino vilna tapo vyrų darbinės aprangos dalimi.


Vyrų atsiliepimai apie GREEN ROSE merino vilnos termo aprangą

Keletas vyriškos auditorijos klientų atsiliepimų apie GREEN ROSE merino vilnos termo drabužius:

„Niekada nemaniau, jog dėvėsiu apatines šiltas kelnes po kostiuminėmis. Įkalbėtas žmonos pabandžiau ir dabar, vos tik ateina ruduo ir šalčiai, iš karto iš spintos traukiu merino vilnos apatines kelnes ir jas dėviu iki pavasario. Be galo patogu išėjus ankstyvą žiemos rytą nusikasti sniego, nugrandyti nuo stiklo ledą ar tiesiog atsisėsti dar neatšilusią mašiną ir jaustis gana šiltai, ko nebuvo dėvint vien tik kostiumines kelnes arba džinsus. Būnant darbe ofise tikrai su jomis ne per karšta, o išėjus į lauką, apatinės merino vilnos kelnės vėl šildo.“

„Jūsų rūbus užsakome jau antrą kartą. Mes dirbame ūkyje, todėl žiemą naudojame juos kasdien ir labai dažnai skalbiame. Ir vis tiek jie puikiai tarnavo du rudens - žiemos sezonus (kitos firmos rūbus teko išmesti po pirmos žiemos). Taigi labai jus giriame ir linkime kuo didesnės sėkmės ateities darbuose.“ 

„Mano tėtis labai džiaugėsi gavęs dovanų merino vilnos vyrišką komplektą. Jis yra užkietėjęs žvejys, todėl jūsų termo komplektas labai gelbsti žūklėje žiemą.“

Džiaugiamės, jog vis daugiau vyrų atranda GREEN ROSE merino vilnos termo aprangą. Jeigu ir jūs mėgstate 100% merino vilnos termo drabužius, pasidalinkite komentaruose straipsnio apačioje, kuo jie jums patinka, kokiose gyvenimo situacijose yra pagelbėję ir šildę.


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susijusios prekės