Kiek kainuoja kūdikio kraitelis

  • Kiek kainuoja kūdikio kraitelis

Kiekviena mamytė besilaukdama mažylio, nesvarbu ar tai būtų pirmas, ar antras, ar trečias, skaičiuoja, dėlioja kūdikio kraitelį. Kaip pasiruošti kūdikėlio atėjimui, jog nieko nepritrūktų, jam būtų patogu, sveika ir saugu, o tuo pačiu nenukentėtų šeimos biudžetas?

Kiek kainuoja kūdikio kraitelis arba kaip neapsikrauti daiktais, kol kūdikis dar negimęs? Savo patirtimi, dalinasi mama Žemyna, kuri kūdikio kraitelį renka jau trečią kartą.

Kūdikio kraitelis 2019 metais gimstančiam naujagimiui

Besilaukdama trečią kartą, matau aplink daug panikuojančių pirmakarčių, kurios kiekvieną dieną ką nors nuperka vaistinėje arba specializuotoje kūdikių parduotuvėje. Jau dabar jų vaistinėlės ir daiktų sąrašas ilgesnis nei mano, jau auginančios du ir besilaukiančios trečio vaikučio. Iš mamos pasakojimų suprantu, kad prieš 30 metų gal tikrai reikėjo turėti viską, bet dabar gyvenant moderniais laikais svarbiausia yra pasirūpinti pagrindiniais dalykais, o visą kitą prireikus nupirks vyras ar kiti giminaičiai.

Stambieji kūdikio kraitelio pirkiniai


Pats didžiausias ir tikriausiai brangiausias daiktas bus vežimėlis. Vienos mamos renkasi naujus, kitos - jau bent vieną vaikutį užauginusius vežimėlius. Viskas priklauso nuo norų ir piniginės dydžio. Piniginė išraiška gali siekti net 1000 Eur. Tačiau patikėkit, vaikams visiškai vienodai ar jie guli naujausio modelio vežime ar jau keletą vaikų mačiusiame vežimėlyje, kuris kainavo tik  50 Eur. Svarbiausia, kaip jis jaučiasi.

Ne kartą teko skaityti bei pačiai patirti, kad vaikas vežime net neguli. Tiksliau guli, bet rėkia. Kiekvienas kartas išeiti pasivaikščioti į lauką yra didžiausias galvos skausmas. Taip nutiko ir man su antru vaikučiu. Jei pirmagimis kuo puikiai mėgavosi vežimo teikiamais malonumais, antrasis rėkdavo vos tik įdėtas.

Kokia būtų išeitis? Pirkti ergonomišką nešioklę. Pirmais mėnesiais pasirinkau tamprią, kokybišką vaikjuostę, kuri buvo išsigelbėjimas pirmus tris mėnesius. Vėliau mažasis persilaužė ir vežimas vėl buvo ištrauktas į dienos šviesą. Nors neslėpsiu, auginant pametinukus, man vaikjuostė tarnavo iki beveik metukų laiko. Vaikjuostės kaina nuo 30 Eur.

Kitas būtinas pirkinys – auto kėdutė. Čia vėlgi, viskas priklausys nuo jūsų piniginės storio. Prieš perkant autokėdtę, visada pasidomėkite keliasi dalykais. Pirma - saugumas. Yra sukurti ADAC saugumo testai, pagal kuriuos yra vertinamas saugumas. Tai galios jei perkate kėdutę atskirai nuo vežimo, nes dažniausiai ADAC testas bus per brangus paprastam 3in1 vežimo gamintojui. Kitas svarbus dalykas – patikrinkite ar nėra niekur įskilęs ar lūžęs putplastis. Ypač jeigu perkate dėvėtą kėdutę. Čia aš esu linkusi netaupyti ir pirkti naują kėdutę, kurių kainos svyruoja nuo 60 Eur iki maždaug 400 Eur.


Trečias stambus pirkinys, lovytė. Kokia ji bus priklausys tik nuo jūsų. Ar tai bus paprasta medinė lovytė pakeliamu dugnu (kaina nuo 39 Eur), ar augant vaikui išsiardanti iki paprastos lovos (kaina gali siekti ir keletą šimtų eurų). Mano nuomone, svarbiausia, kas toje lovelėje patiesta. Siūliau daug vaikiškos patalynės neprisipirkti. Visiškai užteks turėti du komplektus patalynės (kol vienas skalbiasi, kitas dėvimas). Siūlau rinktis neutralias spalvas ir kokybiškus, natūralius audinius.

Miegui prie patalynės man labai pasiteisinęs dalykas buvo miegmaišiukas ilgomis rankovėmis. Taip pat ir pravartu turėti ir pleduką miegui, nes kelionėse, pasivaikščiojimuose ir išvykose bus patogiau užkloti. Vėlgi, rinkitės iš natūralių audinių. O pasirinkus merino vilnos pleduką, visada žinosite, jog jis palaikys kūdikio kūno temperatūrą ir neleis perkaisti ar sušalti. Miego patalynei bei rūbams išleisite apie 100 Eur.

Svarbiausi kūdikio kraitelio drabužėliai


Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais vaikučiui svarbiausia patogumas ir jaukumas. Jie auga taip greitai, kad kartais net nepastebi, jog tų penkiolikos gražių smėlinukų ar šliaužtinukų net nepanaudojai – jie taip ir liko gulėti stalčiuje. Ką patarsiu aš? Geriau įsigyti keletą kokybiškų ir jautriai kūdikio odai tinkančių komplektų pagamintų iš gero audinio. Nepamirškime, kad kūdikiai dar nesugeba patys reguliuoti savo kūno temperatūros, tad perkaitimas ar peršalimas yra viena  dažniausiai pasitaikančių klaidų pirmais mėnesiais. Tačiau nėra padėties be išeities – prisiminkime, kad merino vilna pasižymi pačiomis geriausiomis termoreguliacinėmis savybėmis, t.y., kai šalta merino vilna kūdikį sušildys, o kai karšta – neleis perkaisti.

Labiausiai man pasiteisinęs rūbas pirmoms savaitėms, ypač gyjant bambutei, yra per priekį susegamas smėlinukas. Augindama pirmuosius savo vaikučius, turėjau po 3 tokius smėlinukus ilgomis rankovėmis.

Taip pat prie smėlinuko labai tiko ir patiko kelnytės aukštu liemeniu be įsiūtos elastinės gumos. Labai patogu tokias kelnytes per liemenį atlenkti, o jis nespaudžia ir nemaišo bambutės gijimui. 

Asmeniškai aš labiau mėgstu savo vaikučius apauti kojinėmis nei kelnytėmis su uždarais galais. Tačiau viskas labai priklauso nuo vaiko ir mamos pripratimo. Žiemą gimusiam naujagimiui dar ir šliaužtinukus aprengdavau, nors neslėpsiu, dauguma jų man kaip pižamos ir labiausiai tinkamos pirmiems mėnesiams, bet tikrai galima rasti ir mažiau panašių į pižamas, pavyzdžiui, su kapišonu. Aišku, kitos mamos pasakys, kad kapišonas nepatogu, bet man nei karto kapišonas nesudarė jokios problemos. Tad 3-4 tokie komplektai ir realiai you are good to go. Jei ko nors pritrūksi, bemaitindama tiesiog užsisakysi internetu. Kiek kainuos tokie komplektukai? Vienas komplektas gali kainuoti nuo maždaug 12 Eur, tačiau klausimas, koks bus audinys. Gero audnio komplektėlis kainuos apie 40 Eur.


Reikia nepamiršti, priklausomai nuo metų laiko reikia apgalvoti ir šiltesnių rūbų variantus, tačiau naujagimiui tikrai užteks vieno kombinezo ir tikrai nėra nebūtina pirkti mažiausią dydį. Tik gimę jie beveik nejuda – tik valgo ir miega (aišku pasitaiko ir kitokių atvejų), tad aš visada linkusi pasirinkti šiek tiek didesnį dydį, kad užtektų ilgesniam laikui.

Taigi, kiek kainuoja kūdikio kraitelis?

Ar reikia ko nors daugiau? Vaistų visada spėsite nusipirkti vaistinėje, sauskelnių irgi niekada nepirkite dideliais kiekiais, nes nežinote, kas tiks jūsų kūdikiui. Atsirinksite su laiku. Galbūt paranku turėti termometrą, jei dar neturite jo namuose. Aš rekomenduoju turėti bekontaktį ir elektroninį minkštu galiuku. Nepamirškite, kad bekontaktį laikas nuo laiko reikia sukalibruoti ir naudoti tik gerus elementus, nes jie lepūs (kaip ir jūsų kūdikiai). Žinoma, augant kūdikiui, poreikiai keičiasi, keičiasi ir naudojami daiktai, bet pirmam pusmečiui tikrai nieko super daug nereikia. 

Aš visada esu už tai, kad mama pirmiausia turi pasirūpinti savimi, nes tik mamai būnant laimingai, ji galės tinkamai pasirūpinti ir vaikučiu. Tad pradėkime nuo to, kaip savimi rūpinsitės po gimdymo. Nors tikiuosi, kad ir taip rūpinatės jau dabar.


Kūdikio kraitelio svarbiausi daiktaiKaina Eur
Vežimėlis50-1000
Vaikjuostė (nebūtina)40 
Auto kėdutė60-400
Lovytė40-150 
Patalynė, miego drabužiai100
Darbužėliai36-120
Viso kūdikio kraitelio kaina nuo 276-1810 Eur.

Su širdingiausiais linkėjimais, trijų vaikučių mama Žemyna.
Jeigu turite klausimų, papildymų dėl kūdikio kraitelio pasiruošimo, kainų arba idėjų, kaip sutaupyti šeimos biudžetą, bet nenuskriausti savo mažylio, rašykite komentaruose.

Apie Žemynos gyvenimą su trim vaikučiais galite skaityti ir sekti jos Facebook paskyroje Mamos Gyvenimas.


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susiję įrašai


Kūdikio kraitelis – kiek ir ko reikia?
28149

Kūdikio kraitelis – kiek ir ko reikia?

Mamos Linos pasakojimas, kaip ji pasiruošė savo kūdikio kraitelį. Kiek ir ko pasiėmė į ligoninę. Detaliau...

  • 0 Komentarai

Susijusios prekės