Tvarus verslas - Green Rose 2021 metų siekiamybė

  • Tvarus verslas - Green Rose 2021 metų siekiamybė

Ar jums yra svarbu iš kokio verslo perkate prekes bei paslaugas? Ar palaikote tuos verslus, kurie savo veikloje puoselėja ekologiškumo, tvarumo, darbuotojų lygybės, teisingo darbo užmokesčio principus? Ar vis tik perkate ten, kur pigiau, nesvarbu kur ir iš ko pagaminta, kas ir kokiomis sąlygomis gamino, kaip supakuota, ar tai paliks ilgalaikį poveikį aplinkai – juk svarbiausia, ką galiu gauti ir suvartoti čia ir dabar, o kas bus vėliau, pasirūpins valdžia.


Tvarus verslas - Green Rose 2021 metų siekiamybė

Tvarumo idėjos yra labai plačiai paplitusios pasaulyje, kai kuriose valstybėse tai jau yra būtinybė, o ne pasirinkimas. Labai norime, kad šios idėjos plistų ir Lietuvoje. Kaip sakoma, jeigu nori, jog pasaulis pasikeistų, reikia pradėti nuo savęs. 

Mes - GREEN ROSE, kaip gamintojai bei savo produkcijos pardavėjai, turime galimybę pasirūpinti, jog merino vilnos gaminiai būtų pagaminti bei išsiųsti klientui paliekant kuo mažesnį poveikį gamtai, aplinkai. Visada vertinome ekologiškumo, tvarumo idėjas, jas taikėme savo veikloje. Na o Nauji Metai – nauji iššūkiai. 

Šiais metais turime tikslą – sudaryti sau ir klientams kuo palankesnes sąlygas prisidėti prie gamtos tausojimo ir kiek įmanoma pasiekti, kad mūsų veikla saugotų aplinką, neterštų žemės. Todėl GREEN ROSE tikslas 2021-iesiems – tvaraus verslo idėjas visiškai integruoti į visus procesus nuo gamybos iki kelio iki kliento. Šias vertybes statome į vieną svarbiausių prioritetų ir Green Rose 2021 metų siekiamybė – tvarus verslas. 


Kas yra tvarumas ir tvarus verslas?

Tvarumo sąvoka reiškia - turėti kuo mažesnį poveikį aplinkai. 

Taigi tvarus verslas, kuris visame savo gamybos procese, prekės/paslaugos pristatyme galutiniam klientui bei po prekės/paslaugos panaudojimo palieka kuo mažesnį poveikį aplinkai. Po prekės gamybos, pristatymo bei prekės ar paslaugos panaudojimo nepaliko ilgai suyrančių šiukšlių, gamybos metu į aplinką neišmestos kenksmingos atliekos, prekė žmogui buvo kokybiška, tarnavo ilgą laiką, buvo galima pataisyti ir vėl naudoti. Taip mes suprantame tvarų verslą. 


Tvari mada

Tvari mada – vis dažniau girdimas žodžių junginys mūsų modernioje visuomenėje. Tačiau kokia jo reikšmė? Šis terminas skatina žmones bei mados industriją naudoti ir gaminti drabužius, batus ir aksesuarus tvaresniais, ekologiškesniais, labiau gamtą tausojančiais būdais. 

Pasaulyje pagaminama apie 80 milijardų drabužių per metus. Iš jų tik 30 procentų yra iškart parduodami. Kiti 30 procentų – nukainojami. O kur keliauja likusi niekam nereikalinga dalis? Jie yra išmetami – keliauja į sąvartynus. Šitoks drabužių perteklius žaloja planetą, o kiek dar resursų tų drabužių gamybai iš viso yra išnaudojama. Pasaulyje vyraujanti greitoji mada įvedė tam tikrus standartus, skatinančius vartojimą – esame įpratinti norėti naujų drabužių ne dėl poreikio, net ne kas kiekvieną sezoną, o tiesiog be priežasties – čia ir dabar. 

Taigi drabužių industrija yra viena didžiausių klimato teršėjų pasaulyje. Būtent dėl šios priežasties dauguma drabužių kūrėjų imasi rimtų veiksmų tam, kad užtikrintų tvarią madą. 

Ką mes – GREEN ROSE galime padaryti šiuo klausimu?


Gaminame , kiek reikia

GREEN ROSE per savo devynerių metų veiklą, nėra pagaminusi, o juo labiau išmetusi drabužių, kurie jau nebeatitiko naujos mados standartų arba buvo tiesiog perteklinai pagamintas gaminys.

Mes visada turime pasigaminę tam tikrą kiekį mūsų gaminamų drabužių, tačiau niekada negaminame didžiulių kiekių gaminių, kurių galbūt nepavyks parduoti. Kadangi mūsų fizinė parduotuvė Vilniuje, užsakytų siuntų siuntimo punktas bei gamyba yra vienoje vietoje, mes visada galime gaminti tik aktualias, reikalingas, o dažniausiai jau internetu arba parduotuvėje užsakytas prekes. Prieš perkant, gerai pagalvokite

Skatiname prieš perkant gerai pagalvoti, kiek ir kokių drabužių jums reikia iš tikrųjų. Todėl nedalyvaujame visokiose akcijose, išpardavimuose, juoduosiuose penktadieniuose (Black Friday). Tokiose masinėse nuolaidų akcijose žmonės prisiperka labai daug, ko jiems nereikia ir paskui net nepanaudoja. 

Taigi nenorime skatinti žmones pirkti vien tik pasiduodant impulsui, neapsvarstant, ar tikrai to drabužio jums ar jūsų šeimai reikia. Nenorime, jog po tokio apsipirkimo, drabužis gulėtų spintoje, o vėliau būtų išmestas kaip jau pasenęs.

Atraižos drabužių susiuvimui

Vienas iš pagrindinių dalykų greitajai madai priešingoje tvarioje madoje – galimybė sudaryti sąlygas kuo ilgesniam drabužių naudojimui. Susidėvėjusius ir nunešiotus drabužius dažniausiai tiesiog išmetame. 

GREEN ROSE komandoje laikomės nuomonės, kad tai prieštarauja tvariam drabužių tausojimui, todėl šiais metais pradedame prie užsakymų (kuriuose yra prekės, kurios linkusios tam tikrose vietose – alkūnėse, keliuose, susidėvėti) pridėti merino vilnos audinio atraižėles. Jas panaudosite, jei nusidėvės drabužis ar atsiras skylutė kurioje nors vietoje. Taip susiūtą drabužį galima išsaugoti dar ilgiau. O ir investicija į kokybišką merino vilnos audinį atsipirks daug greičiau, nes drabužį bus galima dėvėti dar ilgiau, jų reikės įsigyti mažiau. 

Taip pat labai skatiname išaugtus drabužius parduoti arba atiduoti artimiesiems ar nepasiturinčioms šeimoms. Tokiu būdu sutaupysime daugelį žemės resursų.

Ekologiškas merino vilnos audinys

Vis daugiau ir daugiau girdime kalbas apie drabužių pasirinkimo poveikį gamtai. Dabar naujoji mada yra „žaliųjų judėjimas“, ekologija ir tvarumas drabužiuose. Dėl to matomas natūralių medžiagų, tokių kaip vilnos, kanapių pluošto ar medvilnės poreikio padidėjimas. 

GREEN ROSE merino vilnos gaminiai yra siuvami iš OEKO-tex 100 sertifikatą turinčio audinio. Audinyje ir jo gamyboje nėra žmogaus sveikatai ir aplinkai žalingų išgavimo procesų. Taip pat audinio dažuose nėra kenksmingų medžiagų, galinčių sukelti odos suerzinimą. Dėl šių priežasčių GREEN ROSE merino vilnos audinys yra tinkamas net kūdikiams bei žmonėms, turintiems jautrią odą arba jos alergijų.

Merino vilna yra organiška, todėl net ir išmestas merinosų vilnos drabužis ilgai neužsiguli ir suyra, nepalikdamas šiukšlių.


Ar tvari mada kainuoja daugiau?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad gamtai palankūs audiniai kainuoja daugiau. Tačiau pagalvokite apie ilgalaikę perspektyvą – pirkdami pigesnius, tačiau blogos kokybės drabužius, daug greičiau juos ir išmetame, o tada reikia pirkti naujus. Gaminiai, kurie yra kokybiški, gali tarnauti žmogui ilgiau ir neprarasti savo pradinės išvaizdos. Svarbu suvokti, kiek ir kokių daiktų ar drabužių mums iš tiesų reikia, o kiek nusiperkame vedami impulsų. Eko pakuotės

Kaip ir minėjome, tvarumo idėja apima ne tik gamybą – norime ją integruoti ir į pristatymą iki jūsų namų durų. Esame prieš plastiko naudojimą, todėl ir pakuojant drabužius, norime to atsisakyti.

Jau ankstesniais metais ėmėme naudoti gamtą tausojančius maišelius, kurie visiškai suyra gamtoje!  Tokius maišelius drąsiai galite kompostuoti kartu su maisto atliekomis – juos reikia mesti būtent į maisto atliekoms skirtus šiukšlių konteinerius.Kita puiki maišelių pusė yra ta, kad jie yra su dvigubu užklijavimu. Pakuodami jūsų užsakymus, mes klijuojame tik vieną iš lipdukų, todėl maišelį galite panaudoti dar kartą. Tai tampa labai patogu, jei prireikia prekę gražinti arba atsiųsti atgal dydžio pakeitimui. Taip pat galite panaudoti savo kitiems siuntiniams.Eko lipni juosta

Ar žinojote, kad egzistuoja net lipni juosta, kuri visiškai suyra gamtoje? Mūsų naudojama lipni juosta taip pat yra visiškai be jokių plastiko dalelių ir kaip ir maišeliai, yra suyranti gamtoje. 

Laikomės nuomonės, kad sąmoningumas gamyboje ir vartojime yra labai svarbus. Todėl džiaugiamės, kad galime dirbti atsakingai ir ne tik gaminti ekologiškus merino vilnos drabužius, tačiau ir įpakuoti juos į gamtą tausojančias pakuotes. Taip galite būti tikri, kad merino vilnos šiluma jus pasiekia tik pačiu ekologiškiausiu keliu. Tai pagrindiniai momentai, kuriuos ypač dėmesingai stebėsime ne tik 2021 metais bet ir kitais ateinančiais mūsų gyvavimo metais.
Labai būsime dėkingi už jūsų komentarus ir patarimus, kaip dar galėtume kurti tvaresnį verslą. 


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti