Merino vilnos drabužių trūkumai

  • Merino vilnos drabužių trūkumai

Tikriausiai, nustebote pamatę šio straipsnio pavadinimą? Kai visi tik giria ir rekomenduoja merino vilnos drabužius, mes norime pakalbėti apie jos trūkumus. 

GREEN ROSE jau 10 metų gamina 100% merino vilnos termo drabužius visai šeimai, išbandę daugelį merino vilnos audinių, sutikę įvairių klientų. Taigi turime pakankamai patirties ir drąsos kalbėti apie merino vilnos drabužių trūkumus. Jais dalinamės, jog jeigu dar nesatę pabandę merino vilnos gaminių, susipažinę su jų trūkumais, žinosite, ko tikėtis, o gal iš karto nuspręsite, jog tokie rūbai ne jums.

Esame už tai, jog žemės resursai būtų naudojami kaip galima rezultatyviau, ilgiau, naudingiau. Esame už tai, jog kiekvienas drabužis būtų naudojamas kuo ilgiau, o ne tik įsigyjus jį išmesti arba tiesiog pasidėti į spintą gulėjimui. Todėl jeigu abejojete, ar merino vilnos drabužiai jums bus tinkami, įsigykite tik vieną, nedidelį drabužį išbandyti (visada rekomenduojame nuo apatinių berankovių marškinėlų). Tada galėsite spręsti, ar jums reikia merino drabužių daugiau. 


Taigi kokie tie merino vilnos trūkumai?

100% Merino vilna gana gležnas audinys


Nors merino vilnos drabužiai yra super gerai valdantys kūno temperatūrą, švelnūs, jaukūs, malonūs, tačiau linkę susidėvėti greičiau, lyginant su kitų rūšių audiniais. Ypač per nuolat trinamas vietas – kelius, alkūnes. Tas dažniausiai pasimato vaikų drabužiuose. 

Merino vilnos drabužių audinys dažnai būna nuo 140 iki 200 gsm storio. Čia taip matuojamas audinio storumas, tankis. 140 gsm audinys yra ypač plonas ir gležnas. GREEN ROSE gaminami drabužiai yra 175-185 gsm. Tai optimaliausias storis, kuris nėra per storas, jog suteiktų nepatogumo jausmą, dėvint apatinius drabužius, nei per plonas, jog greitai nusidėvėtų.

Taip pat merino vilnos drabužiai gali būti lengvai užkabinami už smulkių detalių ir ištraukiami siūlai, išlpėšiama skylutė, kuri vėliau irdama didėja. 

Kaip išvengti gležno audinio sukeliamų nemalonumų?

Rinkitės ne 100% merino vilnos sudėties drabužius. Rinkoje tikrai rasite merino vilną maišytą su elastanu, nailonu ar kitom priemaišom. Jos tikrai padeda sutvirtinti audinį ir ne taip greitai nusidėvi. Tačiau prieš rinkdamiesi merino vilnos audinį su priemaišom, savęs paklauskite, ar norite 100% natūralaus drabužio, ar tiks su sintetinėmis priemaišomis, ypač vaikams ir kūdikiams.

GREEN ROSE gaminami drabužiai yra 100% natūralūs, be priemaišų. Galimi sudėties pasirinkimai tik 100% merino vilna arba 75% merino vilna su 25% šilku.


Kitas patarimas - tinkamai prižiūrėkite merino vilnos drabužius. Priežiūra tikrai nėra sudėtinga, rekomenduojama skalbti skalbimo mašina, nereikia dažnai skalbti, bet reikia žinoti tam tikrus priežiūros momentus, kuriais dalinamės atskirame straipsnyje: Kaip skalbti merino vilną.

Mes patys nuo pirmų GREEN ROSE gyvavimo dienų dėvime merino vilnos gaminius. Kai kuriems jiems jau daugiau nei 5 metai. Jie nesuskylėję. Tikriausiai, buvo dižiausias iššūkis su merino vilnos apatinėmis kelnėmis – timpomis dukrai prie uniformos. Mokyklos kėdės turi daug įskilimų, kurie dažnai ištempdavo siūlą, padarydavo skylutę. Tekdavo dažnai gražiai susiūti skylutes. Daugiau su suplyšimais, sudylimais ir panašiai mums patiems neteko susidurti. Taip pat iš daugelio klientų sulaukiame pagyrų, jog mūsų gamybos drabužiai gana patvarūs.

Taip pat savo klientams beveik į kiekvieną siuntą įdedame merino vilnos audinių atraižėles. Jų gavę galite ne tik pamatyti gyvai, kokios yra mūsų siūlomos spalvos, bet taip pat šias atraižėles panaudoti užlopyti susidariusioms skylutėms. Jeigu tokių atraižėlių neturite, o reikia, susisiekite su mumis – mes būtinai jums išsiųsime.


Merino vilnos drabužiai yra brangūs

Taip, merino vilnos drabužiai, lyginant su kitų audinio sudėčių rūbais, yra brangesni. Mes, kaip merino vilnos gamintojai, galim pasakyti, jog didžiausią drabužio savikainą sudaro pats audinys. Kodėl jis brangus?

Vilnos auginimas užtrunka


Tai nėra taip, kad merino vilna užauga iš žemės, kaip medvilnė. Merino vilna taip pat nėra pagaminama laboratorijoje, kaip sintetika. Reikia laiko, kol avys užsiaugins kailį. Jų auginimas specialiomis sąlygomis reikalauja nemažų išlaidų. Vėliau dar laukia gana ilgas gavybos bei gamybos procesas: vilnos kirpimas, verpimas, dažymas, transportavimas, siuvimas ir kt. 

Kaip sumažinti išlaidas, perkant merino vilnos gaminius?

GREEN ROSE skatina pirkti atsakingai, apgalvotai. Todėl pasvarstykite, kiek jums ar jūsų šeimos nariams bus reikalingi merino vilnos drabužiai. Vieni merino vilnos marškinėliai gali atstoti trejus paprastus medvilninius marškinėlius. Pavyzdžiui, mūsų pačių vaikai žiemos sezonui turi dvejus berankovius marškinėlius, dvejus golfiukus bei dvejas timputes. Jas dėvi tiek mokyklai, tiek einant į lauką. Realiai užtektų ir vienerių, tačiau nebūtų kaip pakeisti drabužius skalbimui. 

Norint sumažinti išlaidas merino vilnai, pirkite per išpardavimus, akcijas. GREEN ROSE merino vilnos gaminiams nuolaidas bei akcijas daro tik ne sezono metu – vasarą. Taigi sekite mūsų socialinius tinklus, užsisakykite naujienlaiškius ir sekite naujienas, kada bus drabužiai pigesni.


Merino vilna „kanda“

Per 10 metų darbo tikrai buvome sutikę žmonių, kurie vis tik jaučia kažkokį „kandimą“. Nežinome, ar tai tikrai labai jautrią odą turintys žmonės, ar tiesiog tai psichologinis jautimas. Todėl GREEN ROSE asortimente atsirado merino vilnos su šilku gaminiai. Audinyje esantis šilkas visiškai audiniui suteikia švelnumo ir tokio audinio drabužiai visiškai nekanda.

Taip pat norime atkreipti dėmesį, jog tamsiau nudažytų spalvų merino vilnos drabužiai yra šiek tiek šiurkštesni lyginant su baltos (natūralios) arba šviesių spalvų rūbais. Taigi jeigu bijote vilnos „kandimo“, rinkitės šviesias spalvas arba merino vilną su šilku.

Daugiau apie merino vilnos spalvas skaitykite čia: Merino vilnos spalvos.Merino vilna paprasta, nestilinga

Čia tikriausiai, dažniausias nusiskundimas iš vaikų. Jie visada nori paveiksliukų, žaismingumo. O suaugę pasigenda stiliaus.

Nors GREEN ROSE savo asortimente siūlo net 9 spalvas pasirinkti, tačiau taip, sutinkame – tai daugiau švelnios, ramios, žemės atspalvių splavos. Drabužiuose nėra grafikos bei dizaino. 

Tai daugiau funkcinis, o ne stiliaus drabužis. Merino vilnos rūbai dažniausiai yra dėvimi kaip pirmo sluoksnio drabužis, prie pat odos. Šie drabužiai dažniausiai ir nesimato, nes yra viduje. Jie suteikia šilumos, jaukumo, natūralumo. Ant viršaus šių drabužių jau galite dėvėti visus kitus gražius, stilingus, spalvotus drabužius.


Paskutinės mintys apie merino vilnos trūkumus

Pasidalinome merino vilnos trūkumais. Dabar žinosite ne tik privalumus, bet ir galimus nepatogumus. Galite priimti tinkamą sprendimą, ar esate merino vilnos drabužių gamintojų klientas, ar ne. Mūsų nuomone, merino vilnos privalumai gerokai nusveria trūkumus. Ypač jeigu eina kalba apie drabužius kūdikiams, neišnešiotukams, vaikams arba žmones, turinčius jautrią odą. Mums taip pat merino vilnos termo drabužiai yra nepakeičiami žiemą tiek dėvėti kiekvieną dieną, tiek į darbą, tiek į žiemos išvykas į lauką. Įpratome, jog merino vilnos apatiniai drabužiai mus šildo nuo akstyvo rudens iki vėlyvo pavasario. Bet tik žiūrėk, pamiršk užsimauti apatines merino kelnes, supranti, kokios jos vertingos ir kiek daug suteikia šilumos bei sveikatos. 


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti