Žindymas viešoje vietoje – ką daryti, jog nesulauktumėte pasipiktinimų

  • Žindymas viešoje vietoje – ką daryti, jog nesulauktumėte pasipiktinimų

Šiais laikais, kai mamytės yra aktyvios, kartu su savo mažyliais nesėdi vien tik namie, yra neišvengiama, jog teks maitinti krūtimi kūdikį ne tik namuose, bet ir vietose, kur aplinkui bus svetimų žmonių. Ne vienai mamytei kyla klausimai - ar galiu žindyti viešoje vietoje, ar nesulauksiu aplinkinių pasipiktinimo ir smalsių žvilgsnių? Ką daryti, jog žindymas viešoje vietoje netrikdytų pačios mamytės bei jos kūdikio ir nesukeltų aplinkinių smalsių arba piktų žvilgsnių?


Patarimai, jog žindymas viešoje vietoje nesukeltų nepatogumų

Pasidalinsime keliais patarimais, kurie padės jaustis patogiai žindant savo mažylį viešoje vietoje.


Raskite tinkamą vietą

Susiraskite visų pirma, sau ir mažyliui tinkamą vietą. Tai gali būti tam specialiai įrengtos mamos ir vaiko patalpos, patogi sofa, parke suoliukas. Svarbiausia, jog tai būtų jums pačiai patogi žindyti vieta.

Nežindykite mažylio važiuojančioje mašinoje. Tai tiesiog yra nesaugu vaikui. Jeigu negalite sustoti, pamaitinkite iš buteliuko. 

Iš principo galite žindyti savo kūdikį visose vietose, kur galite lankytis su mažyliu. Tačiau tai turite daryti nedemonstratyviai, neatskleidžiant aplinkiniams savo intymių kūno vietų, netraukiant smalsuolių žvilgsnių. 

Žindymas lėktuve. Dauguma didžiųjų avialinijų leidžia žindyti skrydžių metu. Jeigu norite jaustis užtikrintai, jog niekas netrukdys maitinti krūtimi mažylio, prieš kelionę pasiteiraukite oro bendrovės dėl to nustatytų taisyklių. Pasirinkite žindymui tinkamus drabužius

Žindymui pritaikyti drabužiai yra patogūs ne tik mamai ir mažyliui, bet ir neapnuogina krūties bei aplinkiniams nesimato nieko, kas gali sukelti pasipiktinimus. 

Mama Giedrė, kuri veda blogą Mamišiukas, išbandė GREEN ROSE merino vilnos palaidinę, skirtą maitinimui krūtimi. Dalinamės jos atsiliepimu:

Kai gimė pirmagimė dukra neturėjau nei vieno rūbo specialiai maitinančioms mamoms. Tada nelabai buvau girdėjusi, kad tokių būna. Bet dabar, kai gimė antra dukrytė, draugė papasakojo, kokie patogūs rūbai, kurie yra skirti specialiai  maitinančioms mamoms. 

Išbandžiau GREEN ROSE palaidinę žindančioms mamoms. Tai buvo pirma mano palaidinė, kuri tikrai 100% pritaikyta maitinimui. Net nebūčiau pagalvojus, kad gali būti taip patogu! 

Dažnai tenka vaiką maitinti lauke, parke. Ypač patogu, kad nereikia išsirengti. Tai nepritraukia aplinkinių dėmesio, nes jie paprasčiausiai nieko per daug nemato. Palaidinėje viskas labai gerai apgalvota! 

Dar vienas pliusas, kad marškinėliai neturi jokių užtrauktukų. Ji taip pasiūta, jog jeigu nežinotum, tai ir net nepastebėtum, kad palaidinė skirta žindymui. Galėsiu ją dėvėti daug ilgiau, nei maitinsiu kūdikį. 

Kol neturėjau specialios palaidinės maitinimui, tai visada galvodavau, kad paprastai užsegamos palaidinės taip pat patogios. Tačiau išbandžiau rūbą, kuris tikrai visu 100% pritaikytas žindymui, tada supratau, kad nieko patogesnio nebegali būti.Taip pat esu ne vieną kartą girdėjusi, kad mamoms būna nedrąsu maitinti vaiką vietoje, kur yra žmonių. Pavyzdžiui, kavinėse, parke ir panašiai. Iš savo patirties galiu pasakyti, jog rūbai kurie skirti žindyti vaiką, pasiūti taip, jog nieko per daug išnuoginti nereikia. Viskas labai gražiai prisidengia. Tai tikrai labai patogu! 

Nereikia bijoti praeivių žvilgsniu ar nepatogių replikų. Nors dabar visuomenė labai tolerantiška, bet vis tiek, kai nereikia mamai daug išsirengti, tada ir pačiai mamai drąsiau žindyti savo mažylius viešose vietose. Nuo dabar, kai aš einu į lauką, visada rengiuosi palaidinę kuri skirta žindymui! Na jeigu kartais vaikas užsinorėtu valgyti, kad būtų patogu lauke prisėdus ant suoliuko pamaitinti kūdikį.

Taigi specialiai pritaikyti drabužiai mamos yra ne tik patogumas, bet ir galimybė ramiai pažindyti vaikutį viešose vietose. Krūtis apnuoginama tik tiek, kiek to reikia mažyliui, o ir jis savo galvyte šią vietą uždengia.Prisidenkite

Jeigu net ir su drabužiais maitinančioms jaučiatės nepatogiai viešoje vietoje maitinti kūdikį krūtimi, prisidenkite skarele, pleduku arba specialiai žindymui pritaikytomis skraistėmis. Stebėkite, jog būtų patogu kūdikiui, užtektų pakankamai deguonies. 

Žinokite savo teises

Jeigu viešai žindote bei viešai nedemonstruojate savo intymių kūno vietų ir vis tiek sulaukiate piktų replikų, komentarų, pasipiktinimo, rekomenduojame:

  • ✔ svarbiausia išlikti ramiai ir nesivelti į piktumus;
  • ✔ galite maloniai paklausti, kas konkrečiai jiems nepatinka. Paaiškinkite, jog jūsų krūtis nėra demonstruojama bei jos nesimato, o kūdikis turi teisę valgyti taip, kaip jis pratęs. Paprašykite nestebėti jūsų ir nekomentuoti;
  • jeigu jaučiatės fiziškai nesaugiai – jus stumdo, veja iš patalpos, kvieskite policiją;
  • dalinkitės savo patirtimi su kitomis mamomis;
  • ✔ nemalonius incidentus viešinkite socialiniuose tinkluose


Būkite drąsios ir savimi pasitikinčios. Juk kūdikio žindymas yra natūralus, iš gamtos duotas, gražus būdas pamaitinti mažylį. Ir jeigu kas nors paprašys jūsų eiti žindyti į, pavyzdžiui, tualetą, tikrai turite teisę atsisakyti. Juk jie patys tai neina valgyti į tualetą, tai kodėl tai siūlo jūsų vaikui?O kokia jūsų nuomonė apie žindymą viešose vietose? Gal jūs esate turėję incidentų dėl to? Papasakokite apačioje komentaruose, kaip tai įvyko ir kaip sprendėte.


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susiję įrašai


Patogios palaidinės maitinančioms mamoms
2243

Patogios palaidinės maitinančioms mamoms

Mes esame už mamytės ir vaikelio laisvą pasirinkimą, kur žindyti ir valgyti. Tai vienas gražiausių mums gamtos suteiktų stebuklų, kurių tikrai neturime gėdytis arba eiti žindyti kažkur pasislėpus. GREEN ROSE asortimente siūlome patogia Detaliau...

  • 0 Komentarai

Susijusios prekės