Sužinoję šiuos faktus apie merino vilną, mes likome nustebinti

  • Sužinoję šiuos faktus apie merino vilną, mes likome nustebinti

Merino vilna išties nuostabi gamtos dovana. Mes - GREEN ROSE pasirinkome gaminti drabužius iš merino vilnos dėl jos išskirtinių bruožų: šilumos palaikymo, kvėpavimo savybių, lengvumo, atsparumo drėgmei bei kvapams. Ir su kiekviena diena sužinome apie šį audinį vis daugiau. Tad dalinamės su jumis šiais įdomiais faktais apie merino vilną.


1. Merino vilna yra gaunama iš unikalios merinosų avių rūšies, kuri pirmiausia atsirado Turkijoje ir centrinėje Ispanijoje. Į Naująją Zelandiją jas atgabeno keliautojas Džeimsas Kukas per savo antrąją ekspediciją XVIII amžiuje.

2. Šimtmečius merino vilną dėvėjo gentys Sinajaus dykumoje, Egipte, kur vyrauja net 36℃ laipsnių karštis. Todėl drąsiai mes, gyvenantys Lietuvoje, merino vilnos gaminius galime dėvėti ištisus metus - net ir vasarą.

3. Vilna taip pat buvo naudojama surinkti vandeniui. Per naktį ji buvo paliekama išdžiūti ir ryte vėl naudojama. Ši savybė ypač aktuali merino vilnos drabužiams. Merino vilnos rūbai gali sugerti net 30% savo svorio drėgmės, dėl ko žmogus nuolat jausis patogiai ir sausas. Tai 10 kartų efektyviau negu sintetinių audinių galimybės.

4. Kalbant dar apie merinosų avis, jos yra be galo protingos ir puikios gentainės. Jos gali atpažinti net 50 kitų avių veidų ir prisiminti juos iki 2 metų. 

5. Vien Naujojoje Zelandijoje yra 34,2 milijonai avių, tai maždaug po 7 avis vienam šalies gyventojui.

6. Merinosų avys turi būti nukirptos bent vieną kartą per metus, nes jų kailis niekada nenustoja augti! Atsiminkite, kaip atrodė avis Šrekas, kuris nebuvo kirptas 6 metus.


7. Greičiausiai nukirpta avis buvo per įspūdingas 39,31 sekundes. Tai padarė australas Hiltonas Beretas 2010 metais, kuriam dabar priklauso Gineso rekordas.

8. Merino vilna yra natūrali ir puikiai tinka propoguojanties žaliąją gyvenseną. Audinys yra biologiškai skaidomnas, todėl lengvai suyra ir grįžta ten, iš kur atėjo – į gamtą.

9. Merino vilnos pluošto plaukeliai yra itin stiprūs ir patvarūs. Jie gali susilenkti net 20 tūkst. kartų prieš lūžtant. Palyginimui, medvilnė gali 3 tūkst., o šilkas tik 1,8 tūkst. kartų. Tai bent merino galia!


Tikimės šie faktai sudomino jus, taip pat kaip mus ir dar labiau pažinosite merino vilnos unikalias savybes bei iškirtinumą. Dabar apie merino vilną ir jos drabužius žinosite šiek tiek daugiau. Juk retai susimąstome apie mus supančius daiktus ir apie paslaptis, slypinčias už jų. Pasidalinkite komentaruose, kuris iš šių faktų labiausiai nustebino jus? O gal žinote dar kąžką įdomaus, ko mes nepaminėjome?Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susijusios prekės