Ar veliasi merino vilnos drabužiai

 • Ar veliasi merino vilnos drabužiai

GREEN ROSE termo drabužiai yra gaminami iš 100% merino vilnos audinio. Audinys yra švelnus, minkštas, nekanda kaip įprasta vilna. Tačiau natūraliai kyla klausimas, ar merino vilnos drabužiai veliasi? Pradžioje atsakysime taip - kiek yra GREEN ROSE klientų, tiek ir yra skirtingų atsakymų.

GREEN ROSE klientų atsiliepimai


"Tris metus dėvėjau mėlynos spalvos golfiuką. Jokių vėlimosi, burbuliavimosi požymių visiškai nebuvo. Skalbiau skalbimo mašina ir visada atrodė kaip naujas. Tačiau vienoje kelionėje, teko lėktuve skristi apie aštuonias valandas. Dėvėjau tą patį trijų metų senumo golfiuką. Po kelionės jis buvo visas susiburbuliavęs, ypač nugaroje bei rankovių apačioje. Jeigu būčiau kelionėje dėvėjusi naujai pirktą merino vilnos golfiuką, sakyčiau, jog jis yra prastos kokybės. Tačiau golfiukas, kuris jau dėvėtas ilgą laiką, atrodė kaip naujas, staiga susiburbuliavo. Kas sąlygoja merino vilnos drabužių vėlimąsi?"
 
"Pirkome jūsų firmos merino vilnos šliaužtinuką, kurį dėvime tik einant į lauką. Ant viršaus dar dėvime kombinezoną. Po mėnesio, šliaužtinukas visas nusiburbuliavo. Ar tai normalu ir ką daryti, jog taip nebūtų?"

"Turime GREEN ROSE du šliaužtinukus. Vieną mėlynos, kitą – pieno spalvos. Mėlynos spalvos šliaužtinuko kojytės, pėdutės nusivėlė, o šviesaus – ne. Kodėl susivėlė mėlyna spalva?"

"Jūsų merino vilnos drabužėliai tokie švelnūs, malonūs dėvėti. Skalbiu dažnai, skalbimo mašina, visiškai nesusiburbuliavo, priešingai nei kitų merino vilnos drabužių gamintojų."

Tai tik keletas mūsų klientų komentarų dėl GREEN ROSE drabužių vėlimosi. Faktas, jog skirtingas rūbo dėvėjimas, priežiūra, skirtinga dėvėjimo aplinka sąlygoja skirtingą merinosų vilnos drabužių išvaizdą po tam tikro laiko dėvėjimo. 

Kodėl veliasi merino vilnos drabužiai?


Merino vilnos audinį sudaro maži susukti siūliukai iš vilnos plaušo. Dėvint drabužį, vilnos plaušo mažesni siūliukai po truputį išlenda iš susukto pagrindinio siūlo ir susipina. Tai visiškai natūralus procesas, kurį gali užkirsti tik audinio gamybos procese siūlo apdirbimas kitais sintetiniais pluoštais arba atitinkamomis priemonėmis.

Pagrindinė priežastis, kodėl merino vilnos drabužiai veliasi - tai trintis. Kuo daugiau drabužis trinasi, liečiasi su kitais drabužiais, paviršiais (apklotėliu, kilimu, kombinezonu, kėdės užvalkalu), kurie yra sintetiniai, nešvarūs ar tiesiog savo struktūra sąlygoja vilnos vėlimąsi, tuo greičiau drabužis susivels ir drabužio vietos, kurios trinasi su kitu paviršiumi, apsineš mažais rutuliukais.

Kokie GREEN ROSE merino vilnos termo drabužiai?


GREEN ROSE misija gaminti natūralius, kuo mažiau apdorotus, nuo gamtos daug nenutolusius drabužius. Kai šiandien daugelis drabužių gamintojų skiria dėmesį įmantriom spalvom, paveikslėliams, dizainui, mes daugiausiai dėmesio skiriame audinio natūralumui bei funkcionalumui.
GREEN ROSE tikslas, jog net ir šiais laikais žmogus turėtų galimybę pasirinkti natūralų rūbą sau ar savo vaikui. Mes siekiame, jog mūsų klientas jaustųsi patogiai, natūraliai, sveikai ir drabužiai būtų lyg antra jo oda. Taigi GREEN ROSE naudojamas merino vilnos audinys nemaišytas su sintetiniais ar kitokiais priedais, kurie padeda išvengti drabužio vėlimosi, tačiau su jais jau nebelieka natūralumo. GREEN ROSE naudojamas merino vilnos audinys yra visiškai natūralus, neturi jokių kitokių (sintetinių ar natūralių) priemaišų, todėl garantuoti, jog drabužiai nesusivels – negalime. Galime tik patarti, ką daryti, jog išvengtumėte vėlimosi, jog drabužis atrodytų kuo ilgiau kaip naujas ir ilgai jums tarnautų. Tačiau dar prieš tai norime atkreipti jūsų dėmėsį, jog net jeigu ir susivėlė jūsų merino vilnos drabužis, jeigu nepavyko išvengti burbuliavimosi, žinokite, jog drabužis neprarado savo natūralumo bei funkcionalumo. Jis vis dar:

 • ✔ Puikiai palaiko optimalią kūno temperatūrą. Šildo žiemą, neleidžia perkaisti vasarą;
 • ✔ “Nekanda” odos – jaučiasi švelnumas;
 • ✔ Nesukelia niežulio;
 • ✔ Dažniausiai tampa antrąja žmogaus oda;
 • ✔ Natūraliai kvėpuoja;
 • ✔Suprakaitavus, drabužis jaučiasi posausis, neleidžia peršalti.

Kaip išvengti vėlimosi?


Patarimai, kaip išvengti merino vilnos vėlimosi (burbuliavimosi):
 • ✔ Skalbti drabužius išverstus į blogą pusę;
 • ✔ Skalbkite skalbimo mašina kuo švelnesniu skalbimo rėžimu – vilnos ar rankų;
 • ✔ Naudokite vilnai skirtus skalbiklius. Juose yra lanolino bei kitų natūralių medžiagų, kurie sumažins mažų plaušelių ištrūkimą iš pagrindinio siūlo;
 • ✔ Nenaudokite audinių minkštiklio. Merino vilnos audinio drabužiai ir taip yra pakankamai minkšti ir purūs, todėl audinių minkštiklis tikrai nereikalingas. O be to, jis padarys audinio siūlelius slidžius, iš kurių plaušeliai lengvai išslinks;
 • ✔ Drabužio spalva visiškai neįtakoja vėlimosi, tačiau šviesių spalvų drabužių susivėlimas, burbuliukai matosi ne taip ryškiai nei tamsių spalvų drabužiai, todėl rinkitės šviesesnes spalvas;
 • ✔ Merino vilnos drabužių funkcijos labiausiai atsiskleidžia dėvint ant gryno kūno. Todėl didžiausias GREEN ROSE drabužių pasirinkimas yra apatiniai drabužiai. Jeigu bijote susivėlusių merino vilnos rūbų, rinkitės apatinius merino vilnos drabužius. Taip su jais jausitės geriausiai, o ir susivėlimas po kitais drabužiais ne toks baisus;
 • ✔ Dėvėti drabužius taip, jog jie kuo mažiau trintųsi su kitais daiktais – dirželiais, rankinukų rankenėlėmis ir pan.;
 • ✔ Jeigu vaikai dėvėdami merino vilnos drabužius žais ant pūkuoto sintetinio kilimo, drabužėlis tikėtina susivels.

Atminkite, jog ilgiau dėvėtas drabužis mažiau velsis, nes patys trumpiausi plaušeliai jau bus išlindę iš pagrindinio siūlo.


Jeigu norite, jog drabužis visiškai nesiveltų, ieškokite merino vilnos maišytos su kitais, sintetiniais pluoštais. Tokie drabužiai nesivelia, tačiau tai jau ne 100% natūralus audinys. GREEN ROSE drabužiai yra TIK 100% NATŪRALŪS.Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susiję įrašai


Gyvenimas ir vaikų darželiai Islandijoje
4438

Gyvenimas ir vaikų darželiai Islandijoje

Koks gyvenimas yra Islandijoje? Kokie vaikų darželyje? Savo gyvenimu ir patyrimais dalinasi Mantautė gyvenanti Islandijoje su savo šeima Detaliau...

 • 0 Komentarai