Merino drabužių didžiausias priešas kandys - kaip apsaugoti/išnaikinti kandis iš spintų

  • Merino drabužių didžiausias priešas kandys - kaip apsaugoti/išnaikinti kandis iš spintų

Merino vilnos drabužiai – tai prabangi ir praktiška investicija, suteikianti šilumos, komforto ir stiliaus. Tačiau vienas didžiausių merino vilnos drabužių priešas yra kandys.

Kandys yra maži, sparnuoti vabzdžiai, kuriuos traukia natūralūs pluoštai, tokie kaip vilna, šilkas ir medvilnė. Jie gali pakenkti jūsų drabužiams, dėdami ant jų kiaušinėlius, iš kurių išsirita lervos, mintančios pluoštais. Dėl to gali atsirasti skylių ir sugadinti drabužius.

Tikrai ne kartą teko matyti atneštus klientų merino drabužius, kuriuos buvo „sukapoję“ kandys. Kartais net nesimato, jog gaminio audinys yra sugadintas. Tik apsirengus ir pasitempus audiniui, jis pradeda daugybėje vietų plyšinėti skylutėmis. Tai vienareikšmiškai kandžių darbas. Dažniausiai tai įvyksta, kai merino vilnos gaminius padedame į spintos gilumą, atėjus šiltam vasaros sezonui.

Kandys ant dėvimų, dažnai imamų, skalbiamų drabužių nespėja padėti kiaušinėlių. Todėl rekomenduojame merino drabužius dėvėti ir vasarą :) (apie merino vilną vasarai dalinomės straipsnyje čia: Merino vilna vasarai). Tokiu būdu kandys neužpils ir nesugadins rūbų. Tačiau jeigu vasarai vis tik merino vilnos gaminių nedėvite, dalinamės patarimais, kaip išvengti kandžių.


Štai keletas patarimų, padėsiančių išvengti kandžių ir apsaugoti merino vilnos drabužius.

1. Tinkamai laikykite drabužius

Vienas geriausių būdų apsisaugoti nuo kandžių – tinkamai laikyti drabužius. Prieš padėdami drabužius, įsitikinkite, kad jie yra švarūs ir sausi. Kandis traukia purvas ir drėgmė, todėl švarūs drabužiai jas mažiau pritraukia. Drabužiams laikyti naudokite sandarias talpyklas arba vakuuminius maišelius. Tai neleis kandims prieiti prie jūsų drabužių ir dėti ant jų kiaušinių.


2. Naudokite kandžių repelentus

Yra keletas natūralių kandžių repelentų, kuriais galite apsaugoti merino vilnos drabužius. Kedras, levandos ir rozmarinas yra visiškai natūralūs repelentai, kurie yra veiksmingi nuo kandžių. Į spintą ar laikymo indą įdėkite kedro medžio drožlių, levandų paketėlių ar rozmarino šakelių, kad atbaidytų kandis. Taip pat galite naudoti eterinius aliejus. Pasigaminkite patys natūralų kandžių atbaidymo purškiklį. Sumaišykite kelis lašus kedro, levandų ar rozmarinų eterinio aliejaus su vandeniu purškimo buteliuke ir užpurkškite ant drabužių bei laikymo talpyklos.



3. Laikykite savo spintą švarią ir tvarkingą

Kandys mėgsta netvarkingas ir nešvarias patalpas, todėl svarbu, kad spinta būtų švari ir tvarkinga. Reguliariai siurbkite savo spintą, kad pašalintumėte visas dulkes ar nešvarumus, kurie gali pritraukti kandis. Įsitikinkite, kad jūsų spintoje arba ant drabužių nėra maisto trupinių, nes kandis traukia maisto likučiai. Taip pat patartina periodiškai skalbti arba sausai valyti visus spintos drabužius, nes kandys rečiau deda kiaušinėlius ant švarių drabužių.


4. Patikrinkite, ar nėra kandžių požymių

Reguliariai tikrinkite, ar drabužiuose nėra kandžių užkrėtimo požymių. Ant drabužių ieškokite mažų skylučių, juostelių ar lervų. Jei pastebėjote bet kokius kandžių požymius, nedelsdami išskalbkite arba sausai išvalykite spintos visus drabužius prieš vėl juos sandėliuodami.


5. Venkite naudoti naftaliną

Naftalinas yra įprastas būdas atbaidyti kandis, tačiau jame yra nuodingų cheminių medžiagų, kurios gali būti kenksmingos ir žmonėms. Taip pat jo kvapas yra labai skvarbus ir stiprus. Taip gali sugadinti jūsų drabužius, palikdamas stiprų kvapą, kurį sunku pašalinti. Vietoj to rinkitės natūralias kandžių atbaidymo priemones, tokias kaip kedras ar levanda.


6. Vėdinkite, kilnokite, judinkite drabužius

Drabužių judinimas (pravėdinimas, pakratymas, perlakstymas) yra dar vienas būdas apsisaugoti nuo kandžių užkrėtimo. Didesnė tikimybė, kad kandys apninka drabužius, kurie ilgą laiką paliekami nenaudojami bei nejudinami. Taigi reguliariai dėvėkite arba pravėdinkite.


Kandys gali įsisukti į jūsų spintą ir “sukapoti” ne tik merino vilnos, bet ir kitus natūralių pluoštų drabužius. Saugokitės jų!



Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti