Patarimai, kaip palapinėje miegoti šiltai

  • Patarimai, kaip palapinėje miegoti šiltai

Jeigu mėgstate gamtą, festivalius, žygius ir nakvynes palapinėje arba apie tai svajojate, bet bijote sušalti naktį palapinėje, tai šis straipsnis jums. Pasidalinsime patarimais, kaip palapinėje miegoti šiltai.


Norite šiltai išsimiegoti palapinėje - renkitės sluoksniais

Kiek reikia sluoksnių – priklauso nuo oro temperatūros. Galimi sluoksnių variantai

  • Apatiniai marškinėliai ir kelnės  (šitesnei lietuviškos vasaros nakčiai);
  • Jeigu šalčiau - plius džemperis ar megztukas (vėsesnei lietuviškos vasaros nakčiai);
  • Jeigu dar šalčiau - plius lengva striukė, viršutinės kelnės (šaltai lietuviškos vasaros, rudens nakčiai, kai temperatūra mažesnė nei 5 laipsniai).



Tarp drabužių sluoksnių susidaro oro sluoksniai. Kadangi oras yra prastas šilumos laidininkas, apsirengę sluoksniais, jūs atiduosite mažai šilumos į aplinką. Drabužių sluoksniai sukuria barjerą tarp jūsų kūno ir oro bei šalto paviršiaus ant kurio gulite.

Apsirengę sluoksniais, jūs taip pat galėsite lengvai reguliuoti savo kūno temperatūrą. Jeigu šilta - galite miegoti apsivilkę apatinius marškinėlius ir kelnes. Šaltesnę naktį jausitės šilčiau, jeigu ant apatinių marškinėlių ir ilgų kelnių, apsivilksite lengvą striukę ar megztinį. Tačiau nepersistenkite ir neapsirenkite per daug, per šiltai. Jeigu jaučiate, jog šilta, nusirenkite viršutinį sluoksnį. Nesuprakaituokite, nes tada kūnas pradės vėsti.


Šiltam miegui palapinėse rinkitės rinkitės apatinius 100% merino vilnos termo drabužius

Merino termo apatiniai puikiai išsaugo kūno šilumą net ir šaltomis naktimis.

Kodėl verta rinktis merino termo drabužius:

  • Šie drabužiai skirti kūno šilumai sulaikyti bei tinkamai kūno temperatūrai palaikyti;
  • 100% merino vilnos termo drabužiai yra natūralūs – natūraliai kvėpuoja, neužsilaiko drėgmė. Lengvai sugeria prakaitą, jį išgarina, todėl oda išlieka sausa, šilta ir jaučiasi komfortiškai;
  • Merino termo apatiniai yra gana purūs, todėl sukuria tinkamą oro sluoksnį, kuris efektyviai apsaugo nuo šalto aplinkos oro ir sulaiko jūsų kūno šilumą.


Jeigu tikrai pakankamai šalta naktis, vilnonius drabužius rinkitės ne tik apatinius, bet ir antro sluoksnio. Tai pat tinkamas pasirinkimas vilnos turintis miegmaišis bei vilnoniai užklotai.



Miegojimui palapinėje turėkite atskirus drabužius

Nemiegokite palapinėje su tais pačiais rūbais, kuriuos dėvėjote prieš einant miegoti, žygiavote, sportavote ar tiesiog dėvėjote dieną. Jie per dieną bus įsigėrę drėgmės, prakaito ir nepalaikys šilumos nakties metu.


Dėvėkite kepurę

Ar žinojote, jog daug šilumos išeina per galvą? Tikriausiai, pastebėjote, jog visi miegmaišiai turi kapišoną? Jis reikalingas, jog per galvą sulaikytų šilumą. Tikrai bus šilčiau, jeigu šilumos sulaikymui per galvą dėvėsite papildomai kepurę, o dar geriau - šalmą. 

Kepurė, o ypač šalmas priglunda prie galvos, apglėbia ją ir taip pat šildo kaklą. Geriausias kepurės ar šalmo pasirinkimas – vėl gi merino vilna. Ji pakankamai plona, nespaudžia ir yra patogi miegoti, bet šilta ir puikiai palaiko kūno, galvos temperatūrą. Green Rose asortimente galite pasirinkti šalmukus vaikams bei šalmus vyrams. Taip pat tokie šalmai vyrams gali būti naudojami ir moterims.

Kepurė taip pat turi būti skirta tik miegojimui – sausa, švari.

Nepersistenkite su šilumos apsauga. Neuždenkite kvėpavimo takų. Kvėpuojant į drabužius, miegmaišį, ten prisirinks drėgmės ir kūnui bus šalta.




Dėvėkite kojines

Kaip per galvą prarandama daug kūno šilumos, taip pat ir per neapsaugotas kojas yra prarandama šiluma. Dėvėkite šiltas, vilnones ir tik miegui skirtas kojines – sausas, švarias, nei karto po skalbimo nedėvėtas. Rinkitės kojines be gumyčių.

Jeigu tikrai yra šalta naktis (čia jau daugiau kalbama apie rudens, žiemos nakvynes palapinėse), vertėtų apsaugoti ir rankas pirštinėmis. 


Dar keli papildomi, bet svarbūs patarimai

  • Jeigu yra tikrai šalta, galite su savim einant miegoti pasiimti karšto vandens pripiltą pūslę arba butelį;
  • Nemiegokite miegmaišyje nuogi. Nebus oro sluoksnių, kurie sulaikys kūno šilumą;
  • Ant palapinės žemės būtinai pasiklokite kilimėlį, jog būtų sluoksnis tarp šaltos žemės ir jūsų;
  • Prieš einant miegoti, išgerkite šiltos arbatos ar kito šilto gėrimo (nerekomenduojama alkoholio).


Rekomenduojami merino termo drabužiai miegui palapinėjė

Vyrams:

Vyriški marškinėliai ilgomis arba trumpomis rankovėmis;

Vyriškos apatinės kelnės arba šortai;

Vyriška balaclava arba kepurė.



Moterims:

Moteriški marškinėliai ilgomis arba trumpomis rankovėmis;

Moteriškos apatinės ilgos kelnės arba šortai;

Moteriška kepurė arba šalmas.


Vaikams:

Vaikiški marškinėliai ilgomis arba trumpomis rankovėmis;

Vaikiškos apatinės kelnės arba šortukai;

Vaikiška kepurė arba šalmukas.


Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog reikia daug drabužių žygiui plius miegui palapinėje. Tačiau gera naujiena yra ta, kad jeigu pasirinksite merino vilnos drabužius, jie bus lengvi, nesunkūs ir užims nedaug vietos kuprinėje.



Tikimės, jog šie patarimai išsklaidys baimes miegoti palapinėse, jeigu iki šiol to nebandėte arba padės šilčiau ir jaukiau praleisti naktis gamtoje ir mėgautis išvykomis.

Jeigu turite savo atrastų tipsų, kaip palapinėje miegoti šiltai ir jaukiai, labai prašome pasidalinti komentaruose.



Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti