Kaip rengti kūdikį rudenį

  • Kaip rengti kūdikį rudenį

Atėjus rudeniui, dažnai mamytei kyla klausimas, kaip geriausia rengti naujagimį? Kokius drabužėlius rinktis, kokie drabužėlių derinukai yra patogiausi ne tik kūdikiui, bet ir mamai – rengiant ir nurengiant vaikutį. Pasidalinsime savo patarimais ir rekomendacijomis, kaip rengti naujagimį rudenį.

Nuo pirmos savo gimimo dienos kūdikiai nemoka reguliuoti kūno temperatūros. Todėl pirmus vaikučio metus, rekomenduojama prie kūnelio rengti drabužėlius, kurie palaiko tinkamiausią naujagimio kūno šilumą – neleidžia sušalti, kai yra šalta bei neleidžia perkaisti, kai oro temperatūra atvėsta.

Atėjus rudeniui, kai oro temperatūra yra dažnai nenuspėjama ir permaininga. Nesinori kūdikio prirengti labai daug, jog išlindus saulutei jis neperkaistų. Tačiau taip pat nesinori mažylį aprengti per plonai, jog pasislėpus saulutei bei atvėsus orui, jis nesušaltų.

Naujagimio odelė labai jautri ir gležna. Todėl visada yra rekomenduojama rinktis švelnius bei natūralius audinius. Natūralių audinių drabužėliai ne tik jaukūs ir malonūs, bet jie natūraliai kvėpuoja, išgarina susidariusią drėgmę, nedirgina kūdikio odelės.

Vieni geriausių drabužėlių kūdikiams yra merino vilnos rūbeliai. Jie yra natūralūs, švelnūs, malonūs, natūraliai kvėpuojantys, bet ir moka prisitaikyti prie permainingų oro sąlygų ir palaikyti tinkamiausią kūdikio kūno temperatūrą. 

Merino vilnos drabužėlių kūdikiams būna įvairios sudėties. GREEN ROSE yra už 100% natūralius audinius ir drabužėlius. Todėl siūdami rūbelius kūdikiams, renkamės tik 100% merino vilnos sertifikuotą audinį. Tokie drabužėliai geriausiai atitinka mažiausių vaikučių poreikius.

GREEN ROSE drabužėliai dažniausiai yra gaminami iš apie 180 gsm storio merino vilnos audinio. Toks vieno sluoksnio audinio drabužėlis atitinka vieno pusstorio megztuko suteikiamą šilumą. Tačiau nepamirškite, jog jeigu aplinkos temperatūra yra pakankamai šilta, merino vilnos audinys tik palaikys tinkamą šilumą, bet vaikučiui neleis perkaisti.

Taigi, jeigu namuose, lauke ar kur nors kitur yra ne itin šalta – užtenka vieno sluoksnio merino vilnos drabužėlio. Jeigu lauke jau pakankamai vėsu ir patys rengiatės daug šilčiau – rekomenduojami du merino vilnos drabužėlių sluoksniai. Pavyzdžiui, apatinė maikutė ir šliaužtinukai.

Drabužėlių derinukai rudeniui

Kokie merino vilnos ir kitų audinių drabužėlių derinukai yra išbandyti mamyčių ir rekomenduojami? Kokie drabužėliai yra pasiteisinę rudens laikotarpiu? Kaip rengti kūdikį rudeniui?

Rekomendacijos kūdikiui namie ir lauke, kai dar nėra gana šaltas oras kieme.

Kūdikio bodžiukas plius kelnytės su pėdutėmis (arba be pėdučių – pasirinktinai pagal poreikius).



Tai standartinis, vienas patogiausių drabužėlių derinukų kūdikiams. Jeigu rinksitės GREEN ROSE merino vilnos bodžiukus kūdikiui – jie yra itin patogūs, nes:

✔ yra ilgomis rankovytėmis (kas yra tinkama rudeniui); 

✔ rankovyčių galuose yra atlenkiamos pirštinaitės, kurias galėsite panaudoti staiga atvėsus orams;

ties krūtine yra du merino vilnos sluoksnio audiniai, kas padės šildyti mažyli ten, kur labiausiai reikia – ties krūtine;

✔ taip pat bodžiukai spaudžių pagalba užsisega per klynelį, todėl nugarytė bus visada uždengta.


Apie išbandytą merino vilnos kūdikio bodžiuką – smėlinuką pasakoja mama Indrė:

Kai sprendžiau, ką pasirinkti iš Green Rose asortimento, nedvejodama pasirinkau kūdikio smėlinuką. Kodėl? Todėl, kad tai vienas iš praktiškiausių rūbelių mažuliukui, trapiam vaikeliui. Per galvą vilkti paprastus bodžiukus yra per daug sudėtinga, kai dar kūdikėlis labai mažas. Kai pabandžiau pirmąjį kartą aprengti, supratau, kad pasirinkimas puikus. Sagytės visose reikalingiausiose vietose, vaikutis puikiai apsiaučiamas rūbeliu, nebaisu, kad pakėlus bus nuoga nugarytė, gerai sagytės laikosi ir tarp kojyčių. 

Patiko šio smėlinuko ir rankovytės, kurios gali būti uždaros, jei vėsesnė diena lauke, jos puikiai atlieka pirštinyčių funkciją. Pati merino vilna nuostabi, labai minkšta, švelni mažosios jautriai odelei. O skalbiasi taip pat puikiai, jokių pasiburbuliavimų neatsirado, spalva nenubluko, rūbelis nesusitraukė, nors jau skalbėme tikrai nemažai, nes visokių „avarijų“ gi nutinka. 

Aprengus šį smėlinuką, nebaisu, kad vaikutis sušals vėsią dieną ar perkais, kai šilta, tai kaip termo rūbelis, puikiai palaiko kūno temperūtą. Šios firmos taip pat turime kepurytę ir kelnytes. Visais drabužėliais esame patenkinti. 


Siaustinukas plius kelnytės be pėdučių (arba be pėdučių – pagal poreikį).



Siaustinukas su kelnytėmis irgi yra vienas patogiausių kūdikio drabužėlių derinukų. Turi tokias pačias drabužėlio suteikiamas savybes, kaip ir kūdikio bodžiukas. Tačiau siaustinukas (marškinėliai) neužsisega ties knyneliu, todėl gali pasikelti drabužėlis į viršų, keliant ar laikant vaikutį ant rankų.

Siaustinuko pranašumas prieš kūdikio bodžiuką yra tas, jog dar neužgijus kūdikio bambutei, bodžiukas gali ją trinti. Kol yra neužgijusi bambutė, yra rekomenduojama dėvėti marškinėlius, o ne bodžiuką.


Tiesiog pilnas šliaužtukas (su ilgomis rankovėmis ir pėdutėmis) arba romperiukas. Šis drabužėlis pilnai uždengs kiekvieną kūdikio kūno vietą bei ją šildys.


Tačiau jeigu vis tik galvojate ir jaučiate, jog vaikučiui su vienu šliaužtinuku gali būti vėsu, rekomenduojame prie pat kūno aprengti apatinę merino vinos berankovius marškinėlius (maikutę).

Tai bus puikus merino vilnos drabužėlių derinukas vėsesnei dienai namie, kai dar, pavyzdžiui, nėra įjungtas šildymas, arba eiti į lauką, kai dar nėra irin rudeniškai šalta (rudenio pradžiai).


Marškinėliai ilgomis rankovėmis plius kelnytės su pėdutėmis (arba be pėdučių).

Šis derinukas tiks jau šiek tiek paaugusiems mažyliams – nuo ketvirto mėnesio. Bus patogu ne tik mažyliui, bet ir jo tėveliams jį aprengti. Taip pat irgi, jeigu jaučiate, jog aplinkos temperatūra yra vėsoka ir vienų marškinėlių mažyliui gali būti per mažai – rekomenduojame po apačią ilgų rankovių marškinėlių dėvėti apatinę maikutę arba marškinėlius trumpomis rankovėmis. Tačiau nepamirškite, jog toks merino vilnos drabužėlių derinukas jau tikrai pakankamai šiltas. Jį rinkitės, kai iš tiesų aplinkos temperatūra yra vėsi arba vaikučio galūnės vis nesušyla.



Dar vienas puikus merino vilnos drabužėlis tinkantis rudeniui – yra džemperiukas – megztukas. Jeigu einate į lauką, visada turėkite šį švarkelį. Jis užima nedaug vietos, bet tikrai pasitarnaus, kai pajusite, jog reikia papildomos šilumos kūdikiui.

Pasiskaitykite, ką rašo mamytė Diana apie išbandytus merino vilnos džemperiukus – megztukus rudeniui:

Kiekviena mamytė, atėjus rudeniui nerimauja dėl oro permainų ir jų įtakos vaikučiui. Žiūrėk, vieną dieną lauke dar vasara, o kitą - jau vėjuotas ir šaltas ruduo. Vienas iš didžiausių mamos galvos skausmų, kuo gi aprengti mažiuką einant į lauką, kad nesušaltų ir nesukaistų. 

Rinkdamasi drabužius beabejo  pirmiausiai akį patraukia rūbelio išvaizda. Bet visada prieš perkant pažiūriu į rūbelio etiketę ir sudėtį. Asmeniškai aš, pirmenybę teikiu natūralioms medžiagoms, mėgstu vilnonius drabužius, nes jie kvėpuoja. Tačiau pastebėjau, kad kai kurie vilnos gaminiai turi savybe kandžiotis.  Todel vaikučiai darosi irzlūs ir rūbelio nemėgsta. Labai patinka, kad merino vilno tekstūra švelni ir minkšta, tad tinka jautrių vaikučių odai.



Atradus merino vilmos gaminius pavyko suderinti naturalumą ir praktiškumą. Noriu pasidžiaugti merino vilnos džemperiukais, kuriuos labai pamėgau tiek aš, tiek mano dvynukai. Einant i lauką visada įsimetu juos i krepšį. Vakare arba pakilus vėjui, jie puikiai pasitarnauja. Merino vilna sulaiko drėgmę plauko viduje ir ją išgarina. Tai labai svarbu užtikrinant, kad vaiko oda butu sausa.  Šie rūbeliai suteikia šilumą vaikučiui ir leidžia odai kvėpuoti jos neperkaitindama. 

Manau kiekvieno vaikučio kraitelyje turėtų būti toks džemperiukas:

✔ jis labai švelnus ir nedirgina kūdikio odeles;

užima nedaug vietos mamos krepšyje;

naudoti galima ištisus metus dėl termoreguliacijos;

✔ turi antibakterinių savybių;

kapišoniukas atstoja kepuraitę. Jeigu sukilo vėjas ir norite apsaugoti vaikučio ausytes – džemperiuko kapišoniukas visada pagelbės.

Džemperiukas be galo praktiškas vaiko rūbelis. Merino vilna tampri bei plona, todėl galima rengti ant bodžiuko, ar storesnio rūbelio vėsesniems orams. Džemperiukas puikiai tempiasi bei neveržia, nespaudžia. Megztuku - džemperiuku labai paprasta ir labai greita aprengti vaikutį. Vaikai taip nemėgsta rengtis, todėl svarbu kad aprengimas būtų patogus. Labai mėgstame šiuos gaminius ir dėl jų stilingumo bei gražios spalvų paletes. Ne iš vienos mamytes sulaukėme komplimentų dėl stilingos dvynukų aprangos. 

Esu tikra kad paaugus vaikams rinksiuosi daugiau šios medžiagos gaminių, nes pastebėjau, kad vaikai pradeda daugiau judėti ir tuo pačiu prakaituoti. Merino vilna sugeria drėgmę ir ją išgarina, todėl vaikai neprakaituoja, o as esu rami, kad jų nugarytės liks sausos.



Merino vilnos drabužėlių kūdikiams rekomendacijos einant į lauką

Taigi kaip jau ir viršuje straipsnio mamytės minėjo, einant į lauką rudenį su kūdikiu, mažylį renkite tais pačiais jau rekomenduotais drabužėlių derinukais plius puikiai pasiteisins merino vilnos džemperiukas. Jį galite pasirinkti su kapišoniuku arba be jo. Tačiau kapišonas puikiai atstos kepurę.

Kaip bebūtų rudens oras su kiekviena diena vėsta, todėl rekomenduojame į lauką kūdikiams dėvėti kepuraites. Vis tik patogiausios ir saugiausiai apsaugo vaikučių ausytes – tai kepurytės su raištukais. Jas galite pasirinkti dviejų storių – vieno sluoksnio merino vilnos audinio arba dviejų. Pradžiai rudens tikrai užteks vieno sluoksnio kepurytės. Tačiau vėstant orams arba išėjus pasivaikščioti su kūdikiu rudens vakare – rekomenduotume dviejų sluoksnių kepurę.

Šias kepures taip pat galėsite panaudoti vėliau – žiemą, kai reikės papildomos šilumos, einant į lauką šaltu oru.



Jeigu rudens pabaigoje oras visiškai atvėso ir temperatura nukrito žemiau 10 laipsnių, rekomenduojame dviejų sluoksnių kepurę arba  kepurę – šalmuką.



Rudenį dažnai vaikučiai pasigauna kosuliuką. Tokiu atveju rekomenduojame merino vilnos kaklaskarę, kuri yra pasiūta taip, jog šildytų ir kakliuką, ir visą kūdikio krūtinę. Tai bus apsauga nuo nelaukto rudens šalčio bei padės greičiau pasveikti, jeigu užpuolė ligos.



Tikimės padėjome šiuo straipsniu susidėlioti, kokių drabužėlių reikia kūdikiams ir dabar žinosite, kaip šiltai ir jaukiai rengti kūdikį rudeniui.


Jeigu turite atradę savo čia dar neaprašytų merino vilnos drabužėlių derinukų, būtinai pasidalinkite jais komentaruose po šiuo straipsniu.

Taip pat bus malonu išgirsti, kokie drabužėliai rudeniui jums pasiteisino labiausiai ir kokius rekomenduotumėte kitoms mamytėms.


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti