Gyvenimas ir vaikų darželiai Ispanijoje

  • Gyvenimas ir vaikų darželiai Ispanijoje

Šį kartą kalbiname GREEN ROSE klientę Jūratę, gyvenančią Ispanijoje. Nors patys žinome, jog merino vilnos drabužiai yra tinkami dėvėti visais metų laikais ir bet kokia oro temperatūra. Tačiau visada šiek tiek nustembame, kai merino vilnos drabužėlius užsisako iš Turkijos, Tailando, Meksikos, Ispanijos, Portugalijos. Atrodo tai kraštai, kur iš viso nesinori nieko rengtis.

Taigi nepraleidome progos paklausinėti Jūratės apie gyvenimą, vaikų darželius ir merino vilnos drabužėlius Ispanijoje.

Gyvenimas Ispanijoje

Kiek laiko gyvenate Ispanijoje? Koks vyrauja čia oras žiemos metu? Ar palanki ši šalis vaikų auginimui?

Ispanijoje gyvenu jau aštuoneri metai. Nemažas skaičius, nors, atrodo, visai neseniai atvykau į Barseloną "laimės ieškoti". Atsiradus dviem atžalom, daug kas pasikeičia.

Yra įvairių pliusų ir minusų auginant vaikus Katalonijoje. Plačiai apie Ispaniją nekalbėsiu, nes tai per platus žodis. Skirtinguose šalies regionuose, net apskrityse, skiriasi tiek kultūra, tiek papročiai, tiek žmonių mentalitetas.

Taigi, Katalonija vaikų auginimui yra tikrai dėkingas kraštas. Saulė šviečia beveik ištisus metus, nors vasarą - liepos ir rugpjūčio mėnesiais, yra tikrai per karšta, o oro drėgmė dar labiau sunkina situaciją.

Žiemą temperatūra, priklausomai kaip arti jūros ar labiau į kalnus gyvenate, gali siekti apie 5-15 laipsnių, nors atsidūrus aukštesnėse vietovėse, temperatūra dažnai nukrenta ir žemiau nulio.

Nepalankiausias aspektas vaikų auginimui, Ispanijoje yra motinystės atostogos, kurios valstybės apmokomos yra tik šešiolika savaičių. Dar aštuonias gauna tėtis. Tikriausiai dėl to, ispanai yra labai šeimyniška tauta. Taigi vaikų auginimas, kol tėvai dirba, dažnai tenka močiutėms ar kitiems šeimos nariams.Vaikų darželiai Ispanijoje

Kokie yra darželyje Ispanijoje? Kuo jie skiriasi nuo lietuviškų darželių?

Įdomiausia, kad darželiai čia duris atveria vaikams nuo 5 mėnesių iki trejų metų. Sulaukę trejų metų, vaikai jau eina į mokyklą. Darželių vyresniems vaikams nėra.

Kokia darželio dienos veikla? Koks ugdymas? Ar vaikai tik žaidžia, ar ko nors mokosi? Ar jau eina į mokyklą kažko išmokę?

Vaikai darželiuose yra padalinti į tris amžiaus grupes: iki metų, iki dvejų ir iki trejų. Vaikai, nors ir turi savo klasę su savo auklėtoja, tačiau per dienos užsiėmimus gali laisvai judėti po visas klases. Na tik pas pačius mažiausius įeiti negali. Dienotvarkė yra labai panaši visuose darželiuose: 

  • ✔ rytinis susitikimas savo klasėje 9-9:30. Jei pageidaujama, už papildomą mokestį vaikai gali ateiti anksčiau ir pusryčiauti darželyje;
  • ✔ lengvas užkandis (vaisiai) apie 10:00;
  • ✔ kiemas 10:15 - 11:30;
  • ✔ pietūs 12:00 (mažesnieji vaikai valgo savo klasėje, vyresnieji - valgykloje);
  • ✔ pietų miegas 13:00-15:00 (miegama ant individualių čiužinių, ant žemės toje pačioje klasėje);
  • ✔ pavakariai (vaisiai) 15:30;
  • ✔ kiemas arba žaidimas klasėse iki 16:30. Kai kurie darželiai turi galimybę už papildomą mokestį palikti vaikus iki 18:00.Kiekviena klasė turi savo "paskirtį". Pavyzdžiui, judėjimo ir laipiojimo erdvė, eksperimentinis kambarys, namų ruošos užsiėmimai.

Užsiėmimai klasėse dažniausiai yra keičiami kas savaitę. Tarkim eksperimentiniame kambaryje pasiūlomas kvapniųjų žolelių išbandymas, plastilino išradimai ar smėlio kampelis.

Vyresnieji vaikai yra pratinami prie raidžių, skaičių, muzikos, skaitinių. Lavinimas savarankiškumas - mokomi patys apsirengti, valgyti, praustis. Tačiau kažkokių rimtesnių "mokslų" darželiuose nesiūloma.

Vaikų skaičius grupėse skiriasi priklausimai nuo amžiaus. Mažiausiųjų gali būti iki 8 grupėje, viduriniųjų - iki 12, o vyriausiųjų - iki 20.

Darželiai yra atviri nuo rugsėjo pradžios iki liepos pabaigos. Rugpjūtį darželiai nedirba


Merino vilnos drabužiai Ispanijoje

Kaip vaikus rengia darželyje vasaros, žiemos sezonais?

Oro temperatūra patalpose yra gana šilta. Taigi labai šiltų rūbų nereikia. Nors žiemos mėnesiais gali būti ir šiek tiek vėsiau. Vaikai klasėse vaikšto be batų, tik su kojinėmis.

Ar ispanai dėvi merino vilną? Ar žino tokius drabužius?

Mūsų aplinkoje vilnonių rūbų beveik arba visai nedėvima. Su vilnos savybėmis ispanai nėra labai susipažinę. Taigi kam nors papasakojus apie merino vilnos drabužius, dažnai susiduriu su stereotipu, jog vilnoniai drabužiai "kanda" ar yra skirti tik labai šaltam metų laikui.

Ar jūsų šeima dėvi merino vilnos drabužius?

Nors ir gyvename Ispanijoje, kur yra gana šilta, tačiau mėgstame merino vilnos drabužėlius. Kaip mama, esu labai patenkinta vilnoniais drabužiais - būtent kaip apranga darželiui. Grupėje esant daug vaikų, auklėtojos nespėja prižiūrėti, ar kam nors ne per šilta ar ne šalta. Taigi, plonas vilnonis rūbelis ilgom rankovėm (su ilgu kaklu dar geriau) šaltajam metų laikui ar trumpom rankovėm vasarai yra labai optimalu, malonu ir patogu nešioti visą dieną bei mietų miegelio metu. Galiu būti rami, kad vaikas nei perkais nei sušals.

Laukui - vilnonė mova bei kepurė yra nepakeičiami orams atšalus. Plonos vilnonės kojinaitės - tinka vos ne ištisus metus.

Esate GREEN ROSE klientė. Kokius drabužėlius esate išbandę, kokie patiko?

Kaip ir minėjau, labai patinka merino vilnos mova bei kepurė. Tikrai puikiai prisitaiko prie aplinkos temperatūros bei kaitos ir šildo arba neleidžia perkaisti vaikučiui.

Merino vilnos marškinėliai ilgomis rankovėmis bei pižama.

Mažajai dukrytei – smėlinukas, kelnytės tiek iš 100% merino vilnos audinio, tiek iš merino vilnos su šilku audinio.

Taigi, drąsiai galiu pasakyti, kad GREEN ROSE geros kokybės vilnoniai drabužiai darželiui yra idealus sprendimas, netgi šiltojoje Ispanijoje!Ačiū mamai Jūratei už skirtą laiką atsakyti į klausimus!

Jeigu turite klausimų apie Ispaniją, Kataloniją, apie vaikų darželius Ispanijoje, rašykite po straipsniu komentaruose. O jeigu jau lankėtės Ispanijoje arba teko joje gyventi ir turite kuo įdomaus pasidalinti, visada laukiame komentaruose po straipsniu.


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susiję įrašai


Gyvenimas ir vaikų darželiai Islandijoje
3209

Gyvenimas ir vaikų darželiai Islandijoje

Koks gyvenimas yra Islandijoje? Kokie vaikų darželyje? Savo gyvenimu ir patyrimais dalinasi Mantautė gyvenanti Islandijoje su savo šeima Detaliau...

  • 0 Komentarai

Susijusios prekės