Tvarus drabužių gamybos verslas

  • Tvarus drabužių gamybos verslas

GREEN ROSE verslas gimė iš idėjos ir noro – nors dalele prisidėti prie švaresnio pasaulio ir sveikesnio gyvenimo (pirmaisiais metais gaminome daugkartinio naudojimo, medžiagines sauskelnes). Taip pat nuo pat pradžių norėjosi sukurti darbo vietas, kur būtų malonu ir gera dirbti. Šiai dienai ir toliau realizuojame savo vertybes ir jas plečiame – prisidedame prie tvarios drabužių gamybos.


Greita mada

Ar kada susimąstėte, kokį kelią turėjo nueiti drabužis, jog būtų pagamintas ir pasiektų jus? Žaliavos auginimas – medvilnė, šilkas, vilna arba pagamintos sintetiniu būdu. Žaliavos surinkimas, vežimas į fabrikus, kur gaminamas audinys. Vėliau audinys vežamas į siuvyklas. Iš siuvyklų – į parduotuves.

Greitosios mados atveju pagrindinis dėmesys skiriamas ne tam, kaip drabužiai gaminami, o kaip greitai jie gaminami. Siekiama pasitelkti naujausias technologijų tendencijas, tokiu būdu – greičiau, mažiausiomis sąnaudomis užsidirbti. Vartotojams pateikiama kuo daugiau, už nedidelę kainą, kad jie galėtų suvartoti daugiau.

Pagaminami dideli kiekiai, tų metų mados tendencijas atitinkantys, drabužiai. Pasibaigus sezonui, pasikeitus mados tendencijoms, neparduoti drabužiai keliauja į sąvartynus. Ką reiškia – tvarus drabužių gamybos verslas?

Tvari drabužių gamyba reiškia, kad drabužiai gaminami taip, kad būtų kuo mažiau kenkiama aplinkai. Tvarios mados gamyboje naudojamos ekologiškos ir natūralios medžiagos, darbo sąlygos gamyklose yra sąžiningos, o taršos emisija yra kuo mažesnė.


Tvarus drabužių gamybos verslas – tai visų pirma natūralių, ekologiškų medžiagų pasirinkimas. Kaip žinome, merino vilna yra natūrali. Green Rose renkasi tik 100% natūralius audinius, be jokių kitų priemaišų.

Tvarus verslas – tai etiškos darbo sąlygos. Džiaugiamės ir didžiuojamės, jog mūsų įmonėje dirba darbuotojai, kurie skaičiuoja ne vienerius darbo metus. Ilgiausiai dirbanti darbuotoja yra 9 metai. Tikimės, jog tai atspindi etiškas darbo sąlygas.


Tvari drabužių gamyba. Green Rose gamyba vyksta gana lėtai – tai praktiškai rankų darbo gaminiai. 

Sukerpame, susikloję 4-8 sluoksnius merino audinio. Audinį išnaudojame kuo daugiau ir atraižėlių lieka labai minimaliai. 

Gaminame pagal klientų poreikį, todėl per daugiau nei dešimt darbo metų, nebuvo nei vieno gaminio, kurį pagaminome perteklinai, buvo nereikalingas ir išmestas. 

Merino gaminiai mūsų lentynose neužsiguli. Realiai prekės sezono metu pasikeičia per mėnesį.

Audiniams nudažyti yra naudojami ekologiški, sertifikuoti dažai. 


Transportas, kuris neteršia. Green Rose gamyba yra šalia firminės mūsų parduotuvės, todėl visiškai nenaudojame kuro pervežimui iš gamybos į parduotuvę.

Prekėms, užsakytoms internetu, naudojame ekologiškas pakuotes, kurios yra pagamintos į iš kukurūzų krakmolo, todėl jas kompostavus, nelieka jokios taršos žemėje.


Merino vilnos drabužiai nereikalauja dažno skalbimo. Tokiu būdu yra taupomas vanduo bei skalbimo priemonės.

Green Rose nedalyvauja visokių išpardavimų, akcijų, juodojo penktadienio (black Friday) projektuose, kur žmonės yra skatinami įsigyti spontaniškai.

Stengiamės savo klientus šviesti apie tvarų drabužių vartojimą:

  • ✔ Pirkti tik gerai apgalvojus, ar šio drabužio tikrai reikia;
  • ✔ Nereikalingus drabužius parduoti arba pasidalinti su kitais;
  • ✔ Atsiradus drabužyje skylutei, ją meniškai užsiūti.


Palyginti su greita mada, greitai pagaminamais drabužiais, Green Rose verslas yra gana lėtas. Todėl visada tikimės klientų supratingumo, kai sezono metu tenka stovėti eilėje ir laukti savo užsakytų prekių net kelias savaites. Visada dėkojame savo klientams už kantrybę. Tiesiog žinokite, jog tokiu būdu jūs prisidedate prie tvaraus, nedidelio šeimos verslo.Per visus metus, Green Rose organizuoja tik vieną kartą merino prekių nuolaidą – vasarą. Tokiu būdu norime priminti savo klientams, jog šiuo metu mes esame gana laisvi nuo darbo. Jeigu tikrai žinote, ką planuojate įsigyti ateinančiam rudens/žiemos sezonui, tą galite padaryti vasarą. Taip palengvinsite ateinantį sezono darbą mums, o ir patiems nereikės laukti eilėje. Beje, tuo metu galite drąsiai rašyti savo pakoreagavimus drabužiams (pridėti/atimti 5 cm ilgio, neįsiūti vidinių etikečių ir panašiai).


Taigi, visada siekiame prisidėti prie gražesnės mūsų planetos ateities. Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų tvaraus verslo vystymo klausimais, visada galite parašyti mums arba pasidalinti komentaruose.


Ačiū, jog esate ir palaikote mus!

GREEN ROSE kolektyvasKomentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti