Savo mylimiems vaikams nuo pirmų dienų norime suteikti visko, kas geriausia. Visi tėveliai žino, jog savo mažyliams geriausia siūlyti tai, kas yra natūralu, sveika ir švelnu. Žinodami, jog naujagimio drabužėliai praktiškai visą dieną liečiasi su didžiausia organizmo organu – oda, rūbeliams turi būti skiriamas gana didelis dėmesys. Rasite daug kur informacijos, jog kūdikio rūbeliai turi būti kuo mažiau paveikti visokių medžiagų, švelnūs, natūralūs. Ieškodami daugiau informacijos apie tinkamus drabužėlius kūdikiams, tėveliai susiduria su naujove – merino vilnos rūbeliais. Kas nėra su jais susidūrę, turi begalę klausimų, į kuriuos bandysime atsakyti šiame straipsnyje – ar merino vilna yra gerai kūdikiui?
Merino vilna kūdikiui – pagrindiniai nuogąstavimai
Sulaukiame gana daug klausimų apie merino vilnos rūbelius kūdikiams. Pagrindiniai klausimai būna šie:
- ✔ Ar kūdikis neperkais su merino vilna?
- ✔ Ar vaikui nedirgins odelės?
- ✔ Ar mažylis prakaituos?
- ✔ Ar merino vilna nesukelia alergijos?
- ✔ Kaip skalbti ir prižiūrėti merino vilnos rūbelius?
Dalinamės mamos Ramunės laišku mums, kuriame atsispindi natūralūs nuogąstavimai apie merino vilną jos būsimam kūdikiui:
Žinot, kiekviena mama savo pirmagimiui nori visko, kas nauja, gražu. Pačio geriausio, pačio kokybiškiausio drabužėlio. Mums svarbu, kad būtų ekologiška, natūralu, kad audinys kvėpuotų.
Aš, kaip būsima mama, visad pagalvoju, ar vaikui nebus per karšta, ar neprakaituos per daug, nes gimdysiu vasarą. O naktį, nebus per šalta, o gal bus taip karšta, kad net vaikutis bus visas šlapias. O jei suprakaituos, ar nebus taip, kad sualergizuos? O gal odelę išbers? O gal tiesiog vaikutis jausis kaip šiltnamyje - bus visad šlapias. Tai gali vesti prie peršalimo. Dar - o jai vaikutis atpils, ir viskas įsigers į drabužėlį, ar išplovus kvapas liks?
Merino vilna – idealiausia naujagimiui
Užauginta gamtoje, pagaminta Lietuvoje.
Visų pirma, merino garsėja savo ekologiškumu. Ir visai ne veltui! Ši vilna yra gaunama iš unikalios merino avių rūšies, merinosų avių. GREEN ROSE drabužėliai yra iš 100% merino vilnos – be jokių priedų, niekuo nemaišyta. Tad, tėveliai, galite būti tikri, kad jūsų mažylis dėvi natūralų drabužį iš gamtos.
Jauniesiems tėveliams, atėjus į mūsų GREEN ROSE parduotuvę, visada siūlome rinktis baltą merino vilną, savo atspalviu primenančią vanilės ar pieno baltą. Ši spalva yra visiškai natūrali ir nedažyta. Kitos mažiausiai dažo turinčios ir paveiktos spalvos – pilka, pastelinė rožinė. Kitaip tariant, kuo šviesesnė spalva, tuo drabužis natūralesnis.
Merino vilna padeda reguliuoti kūdikio kūno temperatūrą
Ne vienas esame girdėję apie išskirtines merino vilnos savybes, o mokslininkai jau seniai yra įrodę jos naudą neseniai gimusiems mažyliams. Daugybė tyrimų parodė, kad vystant naujagimį į merino vilną, smarkiai sumažėja staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) tikimybė. Pasirodo, perkaitimas yra viena iš pagrindinių SKMS priežasčių. O būtent merino vilna sumažina šią riziką, nes ši pasižymi šilumos ir drėgmės reguliavimo savybėmis.
Neseniai gimę mažyliai dar tik mokosi prisitaikyti prie esamos aplinkos ir patys reguliuoti savo kūno temperatūrą, kas jiems išties yra nelengva. Pasirodo kūdikiai labai greitai gali prarasti šilumą – net keturis kartus greičiau negu suaugusieji, netgi esant šiltoje patalpoje. Tad nuolatinis šilumos palaikymas jiems yra gyvybiškai svarbus. Čia į pagalbą ateina merino vilna. Skirtingai negu medvilniniai ar sintetiniai audiniai, merino sugeba sulaikyti šilumą ir taip palaikyti optimalią kūdikio kūno temperatūrą.
Todėl nėščioms itin rekomenduojama pasiimti merino drabužėlius su savimi į ligoninę. Jie apsaugos ir šildys mažylį ne tik ligoninėje, bet ir vežantis jį namo. Ypač tai svarbu, jei vaikelis gimsta šaltuoju periodu – rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį. Tam puikiai tiks dviejų sluoksnių merino kepurėlė bei šliaužtinukai, geriausia siūlome rinktis su pėdutėmis.
GREEN ROSE naujagimių dydžiai (56/62 ir 62/68) rankovių galuose turi papildomai pritvirtintas pirštinaites, kurios neleis šalti vaikučių rankytėms. Taip jūsų kūdikis nuo galvos iki kojų bus apsaugotas merino šiluma. Norintiems daugiau šilumos, siūlome po šliaužtiniais dėti merino marškinėlius arba smėlinuką be rankovių. Daugiau apie kūdikio kraitelį, kiek ir ko pasiimti į ligoninę, galite skaityti mūsų ankstesniame įraše čia.
Kūdikio kraitelis - kiek ko reikia?
Jog kūdikiai ramiau, geriau ir giliau miega aprengti merino vilnos drabužėliais, patvirtina prieš tai mums rašiusi savo nuogąstavimus apie merino vilną mama Ramunė:
Vis tik išbandėm merino vilnos rūbelius. Iš daugelio situacijų labai išgelbėjo pledukas. Kažkoks stebuklas. Vaikui nei per karšta nei per šalta. O labiausiai merino vilnos pledukas šildė pirmom dienom, kai mažiukui reikėjo daug šilumos. Tai gavo visą šilumą netik nuo mamos, bet ir nuo Green Rose merino vilnos. Dar niekaip negaliu atsidžiaugt. Užkloji ir ramutis miega. Nereikia tu antklodžių storų (nors ant jų rašo vasarinė). Labai patogu, visur keliaujam su juo, nes ir į kėdutę telpa.
Pamirškite odos dirginimus
Kiekviena mama žino, kokia be galo jautri yra naujagimių oda. Raudonumas, niežėjimas ir bėrimai gali būti dažni palydovai. Visi šie dirginimai neretai atsiranda dėl ilgalaikio prakaitavimo ir susikaupusios drėgmės. Norint šių problemų išvengti, siūloma rinktis natūralius ir natūraliai kvėpuojančius rūbelius. Tokie yra drabužėliai iš merino vilnos.
Merino vilnos rūbeliai pasižymi kaip natūraliai kvėpuojantys. Kaip tai veikia? Tarp audinio ir vaiko odelės merino sukuria natūralų mikro klimatą, kuriame yra palaikomas reikiamas drėgmės lygis. Pradėjus prakaituoti, merino sugeba sugerti drėgmės perteklių ir išgarinti jį lauk. Dėl to vaikelis lieka sausas, toliau maloniai šildomas ir sumažėja nepageidaujamų bėrimų tikimybė.
Taip pat merino garsėja savo nepaprastumu švelnumu. Skirtingai negu tradicinės storos vilnos, merino siūleliai yra ypač lankstūs ir pusploniai. Todėl nesukelia niežulio, o priešingai, maloniai masažuoja ir glosto visą vaiko kūnelį.
Vis dėlto, jei abejojate dėl galimo menko dirginimo, siūlome pirmiausia išbandyti mažesnio dydžio rūbelius kaip pirštinaites ar batukus. Taip galėsite stebėti, ar yra bent kokia nors neigiama vaiko reakcija į audinį. Jei ne, tuomet kūdikį galima bus rengti ir kitais merino drabužėliais –
siaustinukais,
bodžiukais,
kelnytėmis.
Jeigu vis tik labai bijote, jog gali merino vilna dirginti naujagimio odelę arba turite odos susirgimų, tuomet rekomenduojame rekomenduojame rinktis merino vilnos ir šilko rūbelius. Merino išlaikys visas reikiamas šilumos savybes, o šilkas suteiks audiniui papildomo švelnumo ir glotnumo. Todėl šis medžiagų miksas neretai primena aksomą ar kašmyrą. Mes, GREEN ROSE, siūlome visą liniją kūdikiškų rūbelių su šilku.
Tai bus puiki išeitis tėveliams, kurių kūdikiai serga egzema. Šilkas ramins sudirgusią odą, o merino, dėl savo kvėpavimo savybių, neleis patekti infekcijai.
Padeda augti ankstukams
Dėl visų nuostabių merino savybių – šilumos, švelnumo ir jaukumo – jūsų mažylis verks žymiai mažiau, galės mėgautis ramesniu miegu, geriau maitinsis ir greičiau priaugs reikiamo svorio, kas yra itin svarbu per anksti gimusiems mažyliams. Merino naudą neišnešiotukams įrodė Kembridže atliktas tyrimas. Pasirodo, kad ankstukai, kurie miegojo suvystyti į merino vilną, per dieną priaugdavo papildomus 10g negu tie, kurie nebuvo.
Lengva rūbelių priežiūra
Merino vilna yra gana lengvai prižiūrima. Jos drabužėlius galima skalbti skalbimo mašina, vilnai skirtu rėžimu. Naudokite ekologiškas, kūdikiui (dažniausiai ir vilnai bei šilkui) tinkamas skalbimo priemones. Geriausi yra skysti skalbikliai. Taip jie geriau įsigeria į audinį, jį išskalbia ir geriau pasišalina skalbimo ir gręžimo metu. Daugiau apie merino vilnos prižiūrą skaitykite čia:
Taip pat dėvėdami merino vilnos drabužėlius, pastebėsite, jog jų nereikia dažnai skalbti. Jeigu drabužėlis neišsipurvino, tai purvas ir kvapai neįsigeria. Na o jeigu vis tik įsigėrė, skalbimo mašina lengvai išskalbsite. Na priklausomai nuo dėmės, bet gali ant šviesaus audinio pasilikti tamsesnė dėmė. Tačiau nepamirškite, jog drabužėlis vis tiek neprarado savo geriausių funkcijų ir toliau tarnaus ne viena, vaikučiui.
Na ir pabaigai pasidalinsime Ramunės mamos po pusės metų atsiųstu laiškeliu apie merino vilną. Tikimės, ir jums išsklaidys visas abejones ir jūs pabandysite merino vilnos rūbelius savo kūdikiui.
Kiekvieną dieną naudojam pleduką, be jo iš namų ir kojos nekeliam.
Tokiu oru, kai nei labai šilta, nei labai šalta, merino vilnos kepurytė super. Žinau, jog galvytė nebus perkaitusi, bet ir nesušalusi. O be to pastebėjau, jog ją uždėjus, vaikas jaukiai jaučiasi ir mažiau zirzia.
Taip pat naudojam merino vilnos marškinukus. Jais aprengus vaikas nesušyla, bet ir nesušąla. Ypač labai gerai vakare, nes name gyvenam, vakarais jaučiasi vėsuma. Dažniau einame miegoti su jais, nes pastebėjau jog vaikas su jais ramiau miega. Gal ir jie, o gal ir ne, bet aprengus marškinukus, vaikas miega ilgiau ir ramiau. O man nebaisu, kad naktį jam nusispardžius, jis nesušals.
Nelabai tikėjau, kad bus naudingi merino vilnos drabužėliai. Atsiprašau....
Pamilom merino vilną, be jos nei dienos!
Mažiau streso
Merino nauda juntama ne tik patiems mažiausiems, bet ir jų tėveliams. Su ramesniais kūdikiais tėvai patys patirs mažiau streso ir galės džiaugtis tėvystės malonumais. Todėl kitą kartą, geresniam vaikelio ir savo miegui, suvystykite mažylį į natūralų GREEN ROSE pleduką ar miegmaišį, kuriame vaikelis galės mėgautis merino vilnos suteikta meile. Aukite sveiki ir laimingi!
Komentaruose po straipsniu pasidalinkite, ar jūs naudojote (naudojate) merino vilnos drabužėlius savo mažyliams. Kokie būtų jūsų atsiliepimai?