Kūdikio kraitelis – kiek ir ko reikia?

  • Kūdikio kraitelis – kiek ir ko reikia?

Laukiantis pirmą kartą iškyla begalės klausimų. Nuo to, ką valgyti (o dar aktualiau, ko nevalgyti!) nėštumo metu, iki reikalingų daiktų būsimam mažyliui paruošimo. Svarbiausias galvosūkis, kaip įsigyti tik tai, ko reikia iš tikro, ir tik tiek, kiek reikia – ne per daug? 

Mama Lina, kuriai iki gimdymo liko kelios savaitės, dalinasi savo patirtimi, mintimis ir savo kūdikio kraiteliu, papasakodama kiek ir ko reikia, ką pasiruošė pasiimti į ligoninę gimdymui. Tikimės ir Jums – skaitytojoms, padės susidėlioti ir pasiruošti savo vaikelio atėjimui.

Kraitelis į gimdymo namus pagal mamą Liną

Žinia, mažyliai labai greitai auga, tad prisipirkti per daug rūbelių gali būti netikslinga – dalies net nespėsime panaudoti, be to, skausminga piniginei. Ruošdama kūdikio kraitelį stengiausi jį formuoti kiek įmanoma optimalesnį ir kokybišką. 

Pati ilgai laužiau galvą, kaip susidėti optimalų kraitelį į ligoninę – kad nepamiršti ko svarbaus, bet ir neprisikrauti lagaminų, nes tą padaryti labai lengva. Patikėkit, teko daug kartų įdėti-išimti-įdėti-išimti, kol susidėjau, mano manymu, svarbiausius daiktus sau ir kūdikiui.

Taigi, ruošiantis į ligoninę, pasiruošiau du atskirus krepšelius. Vieno reikės gimdykloje, kito jau palatoje.

Išsinagrinėjus daugelio rekomendacijas, gimdyklon įsidėjau šiuos daiktus kūdikiui: 

  •  vilnones kojinaites
  •  keletą sauskelnių naujagimiams; 
  •  medvilninę kepurėlę;
  •  šliaužtinukus su pėdutėmis ir atlenkiamomis pirštinytėmis, kad mažylis nesusibraižytų, jei gims ilgesniais nagučiais, 
  •  siaustinukus;
  •  šliaužtinukus be rankovių, bet su pėdutėmis, bei atskiras pirštinytes. 

Visi rūbeliai – 56-62 dydžio.

Vilnonės kojinytės

Lankydama mokymus girdėjau, kad vilnonės kojinaitės turi būti aštrios tikros kaimiškos vilnos. Tad tokias ir numezgė mano mama. Vis dėl to, džiaugiuosi, kad dar paklausiau patarimo vyro sesės, kuri mane išjuokė, kad tokiomis kojinėmis kankinsiu savo vaiką ir dar galiu subraižyti jautrią kūdikio odelę. Vėliau man tą patvirtino ir mano ginekologė. Taigi, kad ir kaip gaila mamos darbo, pamoką išmokau – vilnonės kojinės naujagimiui neturi būti pernelyg aštrios, tikrai nesirinkite tikros kaimiškos vilnos kojinių, bet ir ne visai švelnios, nes turi dirginti tik gimusio mažylio pėdutes.


Kūdikio krepšelis pirmoms dienoms

Į kitą krepšelį palaton įsidėjau:


Gimdysiu vasarą, bet vis tiek pasiruošiau savo mažyliui dėvėti skirtingus aprangos variantus pagal poreikį: 

  •  tik smėlinuką arba siaustinuką su kojinėmis;
  •  vien šliaužtinuką
  •  arba šliaužtinuką su siaustinuku po apačia. 

Vilnones kojines naudosiu tas pačias, kurias pasiėmiau į gimdyklą.

Visi rūbeliai atsisega arba atsiriša priekyje, jų nereikia mauti per galvytę. Priešingu atveju, ką tik iškeptiems tėveliams ir vaikeliui turėti sukelti daug nepatogumų ir streso. Viskas turi būti kuo paprasčiau aprengiama.

Merino vilna kūdikio kraitelyje net ir vasarą

Savo vaikučiui norisi suteikti kuo daugiau meilės, šilumos ir jaukumo nuo pat pirmos gyvenimo akimirkos, tad į kraitelį būtinai įtraukiau švelnios merino vilnos rūbelių, kurie, tikiuosi, suteiks mažyliui kuo geriausių emocijų. Bus įdomu išbandyti ir palyginti mažylio reakciją į skirtingus audinius: medvilnę ir merino vilną.

Kadangi vaikelio laukiame vasarą, svarstau, kaip merino vilna tiks šiam sezonui? Esu girdėjusi, kad ji pasižymi puikia termoreguliacija – šildo, kai šalta, ir vėsina, kai šilta, todėl esu nusiteikusi papildyti vaikelio garderobą daugiau merino vilnos drabužėlių. Man tai ypač aktualu, ypač pirmais mėnesiais, kai teks mokytis, kaip tinkamai rengti mažylį. Tikiuosi, merino vilnos rūbeliai šią užduotį palengvins. 

Dar ligoninėn įsimečiau kremą nuo iššutimų ir smulkių įdrėskimų, vatos, sauskelnių, drėgnų servetėlių, neperšlampamą paklotą pervystymui, keletą marlės palučių pavalyti, jei mažylis atpils, rankšluostį, merino vilnos užklotėlį. Ypač daug tikiuosi iš pastarojo, kad jis užtikrins optimalią temperatūrą mažyliui bet kokiomis oro sąlygomis. Manau, tai ilgalaikė investicija, turinti neribotas panaudojimo galimybes: mažylį galima apkloti lovelėje, vežimėlyje, kelionėje, šiaip jaukiai susupti esant ligoninėje ar namuose, maitinant ar tiesiog leisti pagulėti po maudynių, tad šis daiktas mano kraitelyje, manau, bus nuolatos naudojamas.


Namie naudosiu tuos pačius daiktus kaip ir ligoninėje, tik čia jų laukia dar daugiau: vežimėlis, lovytė, vonelė, ausų krapštukai skirti kūdikiams, žirklutės nagučiams bukais galais, vandens ir kūno termometrai, vystymo stalas, žindymo pagalvė, nosies apsiratorius, prausiklis, lašiukai nuo pilvo pūtimo. Na, ir be abejo, prireiks automobilinės kėdutės parsivežti vaikelį iš ligoninės. 

Manau, tai svarbiausi ir būtiniausi daiktai pirmomis mažylio dienomis ir savaitėmis. Visa kita, pagal kiekvieno tėvelio poreikį ir supratimą.

Ačiū mamai Linai už tokį išsamų straipsniuką apie kūdikio kraitelį – kiek ir ko reikia. 

STRAIPSNIO PAPILDYMAS PO DVIEJŲ MĖNESIŲ

Jau daugiau kaip du mėnesius auginu sūnelį. Kaip ir kiekvienai naujai iškeptai mamai, teko daug ko išmokti. Pavyzdžiui, mano klaida, jog pirkau 56 dydžio rūbelius. Kitą kartą imčiau kiek didesnius, kad vaikelis (ir mamytė) galėtų ilgiau jais pasidžiaugti ir taip greitai neišaugtų.

Galiu pasidžiaugti, kad pirmųjų rūbų pasirinkimas gana pasiteisino. Bent jau man patogiausia vaikelio apranga pasirodė - šliaužtinukai arba romperiukai, kurių daugiausiai ir buvau susiruošusi. Vientisą rūbą mažam vaikeliui visada patogiau aprengti. Labai patogus akcentas – priekyje esančios spaudės – nereikia rūbo vilkti per galvytę, todėl tai gerokai palengvina apsirengimą. O ir patogiau dėvėti: niekas nenusimauna, nenukrenta, nenusmunka.

Kitas labai geras pasirinkimas - merino vilnos komplektukas. Vėsesnėmis vasaros dienomis ir vakarais keliaujant pasivaikščioti, labai pravertė tiek merino šliaužtinukai, tiek kepurėlė. Vaikelis vežimėlyje uždengtas dar ir vežimėlio dangčiu, tad daugiau net nereikėjo jo apkloti.

Merino vilna palaiko tinkamiausią kūdikio temperatūrą. Tai yra labai aktualu ypatingai pradžioje, kai mamytė dar tik mokosi suprasti, kaip tinkamai rengti kūdikį. Juk mažieji nemoka reguliuoti kūno temperatūros patys, taip kaip mes suaugę.  Nežinau, ar tai minkštutėlė merino vilna, ar mamos meilė lėmė, bet vaikelis iš tiesų su šiais rūbeliais buvo ramus, gerai miegojo. 

Itin džiaugiuosi merino apklotėliu, kuris mus lydėjo nuo pirmos mažylio gyvenimo dienos dar ligoninėje. Sūnus gimė per pačias Jonines ir dar spėjo įšokti į benuvažiuojantį karštų orų traukinį. Pledukas tiko ne tik šiltensę dieną,  bet ir vėliau, prie vėsesnių orų - tiek dieną, tiek naktį. Puikus universalus daiktas, kurį naudojame kasdien :) 

Anksčiau šiek tiek vengdavau vilnos gaminių dėl sudėtingo jų skalbimo ir džiovinimo, o čia galima skalbti skalbyklėje ir išdžiūsta labai greitai! Man tas labai patiko. 

Apskritai esu labai patenkinta merino vilnos rūbeliais - juk savo vaikui norisi visko, kas geriausia. Artėjant rudeniniams orams, pasipildysiu merino vilnos rūbelių daugiau. 


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susiję įrašai


Kiek kainuoja kūdikio kraitelis
6353

Kiek kainuoja kūdikio kraitelis

Kiek kainuoja kūdikio kraitelis arba kaip neapsikrauti daiktais kol kūdikis dar negimęs Detaliau...

  • 0 Komentarai
Kepurytės kūdikiams vasarai
6578

Kepurytės kūdikiams vasarai

Atsakome į klausimą, ar reikalingos kepurytės kūdikiams vasarai bei dalinamės mamos atsiliepimu apie išbandytas merino vilnos kepurytes per karščius Detaliau...

  • 0 Komentarai
Kaip prisijaukinti rudenį?
2939

Kaip prisijaukinti rudenį?

Ar mėgstate staiga po šiltos vasaros atėjusį rudenį? Ką darote, jog nesušaltumėte? Kokius drabužius rengiatės? Detaliau...

  • 2 Komentarai

Susijusios prekės