Kaip rengti kūdikį žiemą

  • Kaip rengti kūdikį žiemą

Atėjus žiemai, pirmam sniegui ir šaltukui, sunerimstame, kuo ir kaip rengti kūdikį žiemą? Kaip žinome, kūdikiai pirmaisiais savo gyvenimo metais nemoka patys reguliuoti kūno temperatūros, o tai kaip rengti naujagimį, kai einame į lauką, kai tikrai yra gana vėsu net suaugusiam?

Savo vaikučių auginimo patirtimi, kaip rengti kūdikį žiemą dalinasi dviejų vaikučių mama Anita. Ji papasakos ne tik kaip vaikučius rengti namie bei lauke žiemos laikotarpiu, bet ir ilgai važiuojant mašina, einant į parduotuvę bei svečius. Pasidalins savo patarimais, kokius drabužėlius geriausiai rinktis, kaip prižiūrėti merino vilnos rūbelius, jog jie nesiveltų ir tarnautų ilgai.

Drabužėliai kūdikiui žiemą

Pasakoja mama Anita.

Drabužėlių derinukai namie

Dukrytę gimdžiau liepos mėnesį, kaip ir pirmagimį vasarą, bet ir tai vis  sukau galvą, kuo gi aprengti kūdikį, kad nebūtų šalta ar karšta kol dar kūdikiai neturi savitermo reguliacijos. O dabar dar sunkesnis klausimas, kuo gi rengti žiemą?

Taigi atėjo žiema ir reikia padėti kūdikiui sušilti. Man saugiausia vaikutį rengti merino vilnos drabužėliais. Būnant vien namuose nebūtina rengti vien tik merino vilna. Galima aprengti bodžiuką (smėlinuką) ir ant viršaus paprastą ar šiltesnį šliaužtinuką.  Priklausomai kur gyvenate, ar kūdikėlis jau šliaužioja, ropoja ar daug juda, ar grindys šiltos ar šaltos, ar gyvenat pirmame namo aukšte. Tačiau namuose idealiausias derinukas žiemai namie yra merino vilnos smėlinukas su kelnytėmis arba romperiukas. Komplektukų reiktų jų turėti ne vieną, nes dažnai reikia perrengti.

Aš vis dar kūdikiui maunu vilnones kojinytes ant plikų kojyčių - palaikyti kraujotaką ir vis dar apsaugoti nuo staigaus kūdikių mirties sindromo. Pirmagimiui moviau visus metus - nuo vasaros kai gimė iki pavasario. Vilnos kojinytės visada šildys, neleis perkaisti.


Drabužėlių derinukai laukui

Kūdikiui, aišku ir paaugusiems vaikams per dieną rekomenduojama lauke pabūti mažiausiai pusantros valandos. Taip mažyliams stiprėja imunitetas, gauna gryno oro. Dauguma kūdikių net geriau miega lauke vežimukuose.

Kaip sakoma - nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Aš stengiuosi išeiti į lauką kasdien beveik bet kokiu oru ir mano pasivažinėjimai kartais tęsiasi 3-4 valandas. Kol 4 mėnesių dukrytė dar mažutė, ji geriau miega lauke nei namie. Uždaroje patalpoje vargiai išmiega valandą. 

Prieš eidama į lauką, kai jau oro temperatūra siekia minusą, pirmiausia nuprausiu veiduką ir patepu kremuku nuo šalčio, nes veidukai su nosyte labai jautrūs. Būtinai rinkitės kremus, kurių sudėtyje nėra vandens! 

Einant į lauką žiemą, rengiu merino vilnos smėlinuku (renkuosi smėlinuką, nes uždengia nugarytę) ir kelnytėmis (kartais merino vilnos kelnytėmis, kartais medvilnės), kartais rengiu tik šliaužtinuku. Žinoma visada su vilnoninėmis kojinytėmis ant nuogų kojyčių. Uždedu pirštinytes (kombinezono pirštinės atskiros, mums nesilaiko ir nepatogios, kol kombinezonas šiek tiek per didelis). Galvytei rengiu šalmuką.  Pasirinkau merino vilnos šalmuką – kepurytę, kad nereiktų rišinėti raištukų, kad greičiau uždėčiau ir kad kakliukas niekada neliktų plikas. Tada nereikia naudoti šalikėlio, kuris yra nepatogus gulinčiam vaikučiui vežimuke.


Taip šiltai, bet tikrai ne per daug ir ne per storai prirengtą kūdikį įdedu į kombinezoną. Pirmąjį kombinezoną žiemai pirkau pūkinį su flisu viduje. Vežimo lopšyje esu įtiesusi vilnos vokelį. Vokelis suteikia ne tik šilumos, bet ir jaukumo. Grįžus namo, vaikas visada būna nei sušalęs, nei sukaitęs. 

Kūdikio apranga, važiuojant į parduotuvę, muziejus

Apranga važiuojant į parduotuvę panaši – smėlinukas, vilnos kojinytės, kelnytės, kepurytė, plonesnis kombinezonas. Važiuojant mašina ilgesnėje kelionėje arba važiuojant į parduotuvę, visada po ranka turiu pleduką. Idealus pasirinkimas merino vilnos pledukas. Mašinoje, parduotuvėje mažylį nuklojame ir jei vaikas miega, atsegame kombinezoną. Jeigu parduotuvėje pasiliekame ilgiau, tuomet kombinezoną nurengiame visiškai ir priklojame pleduku. 


Kūdikis per daug nešyla būdamas su merino vilnos kepuryte ir smėlinuku, o jei sušils, drėgmę išgarins vilna ir bus saugu vėl eit į lauką iki mašinos.

Iš savo asmeninės patirties, galiu pasidalinti, jog apsilankant parodose, muziejuose ar panašiose įstaigose ir vaiką dedantis į nešioklę, geriausia apranga yra merino vilnos romperis be pėdučių. Tokiu atveju drabužėlio pėdutės nespaudžia kojyčių pirščiukų. Vaikas būdamas nešioklėje, prisiglaudęs prie mamos vien tik su romperiu jautėsi puikiai. Nei sušilo, nei sušalo. Pajutus vėjuką ar kondicionierių, puikus išsigelbėjimas yra kapišoniukas prie romperio, kuris puikiai apglėbė galvytę su ausytėmis. Merino vilnos romperis nenusiburbulavo nuo nešioklės, o galvojau bus trintis prie kojyčių ir vilna gali apsitrinti.


Mamos patarimai mamoms

Reikia nepamiršti ir savęs mamos. Aš dažniausiai pirma apsirengiu, o po to vaiką rengiu, kad nesukaistų. Bet kol mama rengia vaiką, pati galu sušilti, taigi rekomenduoju merino vilnos bliuskutę ar merino vilnos apatinius marškinėlius, tada mama jei sušils, merino vilna išgarins drėgmę ir merino vilnos rūbas palaikys optimalią kūno temperatūrą. Mama gali saugiai eiti į lauką su kūdikiu, nes tikrai kartais aprengti jį būna iššūkis, o jei dar reikia aprengti 2 vaikus, tada dar sunkiau.

Namuose po maudynių dedame merino vilnos ploną kepurytę. Nakčiai miegoti labai patogu pižamytė – šliaužtinukas su pėdutėmis, nebaisu jei nusiklos. Iškart išėjus iš šilto vonios kambario, ant viršaus patogu uždėti megztinuką su kapišoniuku (tada nereikės kepurytės).

Taigi mano sąrašas merino vilnos drabužėlių žiemai kūdikiui būtų toks: 

Taip pat žiemai reiktia turėti kūdikiams skirtą kombinezoną – ir žiemai būsite pasiruošę.

Visi merino vilnos rūbeliai pravers ne tik žiemą, bet ir pavasarį, o vėliau ir rudenį. 

Žiemai reikia nepamiršti drabužėlių sluoksniavimo, kai viršutinį sluoksnį visada galima nurengti, o merino vilnos rūbelis tikrai atstoja pusstorį paprastą megztinį ar džemperiuką. 

Reikia nepamiršti ir merino vilnos priežiūros. Trintis su sintetiniu audiniu gali paskatinti apsiburbulavimą. Aš visada skalbiu išverstus rūbelius, o juos tenka dažnai skalbti nors ir neišteplioja kūdikis, bet rūbus keičiu kasdien, taigi ir skalbiu, mums merina puikiai tarnauja. Puiki kokybė, minkštutė vilna, maloni prie kūno. Jau nebeįsivaizduoju kitos aprangos vaikams ir kaip galėjau auginti pirmagimį pirmaisiais metais be Merino vilnos?! Dabar jam 3 metukai ir į darželį be apatinės merino vilnos maikutės ar bliuskutės neiname.


Ačiū mamai Anitai už patarimus bei rekomendacijas.

Jeigu jūs turite savo patarimų, norėtumėte papildyti mamytės pasakojimą, visada laukiame jūsų komentarų po straipsniu.


Komentarai

Rašyti komentarą

Pastaba: HTML neverčiamas!

Įvertinti

Susijusios prekės